آب شیرین

ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت ( Tichogaster microlepis ) را بشناسید

ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت ( Tichogaster microlepis )
3.3/5 - (3 امتیاز)

ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت یا گورامی نور ماه بومی جنوب شرقی آسیا (تایلند، کامبوج و ویتنام) است. نام این ماهی که به معنی نور ماه است، به علت ویژگی بازتاب زیبای نور از بدن ماهی می باشد.

ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت یا گورامی نور ماه دارای بدنی نقره ای رنگ است. باله های این ماهی در جنس نر با افزایش سن به رنگ زرد و نارنجی تغییر پیدا می کند.

ماهی گورامی مهتابی جزء دسته ماهی های لابیرنت نیز می باشد و تا 15 سانتی متر قادر به رشد هستند. این بدین معنا است که این ماهی دارای دستگاه تنفس خاص و متفاوتی با سایر ماهی ها است.

 

"ماهی

ویژگی های ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت یا گورامی نور ماه

گورامی مون لایت یا گورامی نور ماه دارای عضوی هستند که به آن ها این امکان را میدهد تا مستقیما از هوا تنفس کنند. این ویژگی به آن ها این اجازه را میدهد که به راحتی در سطح آب شنا کنند. این ماهی چندان صلح جو نیست و در زمان تخم ریزی و زاد و ولد حتی به گورامی های خانواده ی خود هم حمله می کند.

اما به طور کلی گورامی مهتابی صلح جو است. افراد این گونه یا خجالتی و کم رو می شوند و یا بالعکس خشن و جسور. اما به طور کلی جنس ماده آن آرام تر و متین تر به نظر می آید.

این گورامی علاقه زیادی به گیاهان آکواریومی داشته و بهتر است با جیره غذای گیاهی کاملا سیر گردد، در غیر این صورت به گیاهان شما رحم نخواهد کرد. دمای 25 تا 30 درجه سانتی گراد و اسیدیته 6 تا 7.5 برای آن ها مناسب است.

ماهی گورامی مهتابی یا گورامی مون لایت یا نور ماه نسبتا مقاوم است و حدود 5 سال یا بیشتر عمر می کند.

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=4826

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.