شناخت نژاد های گربه

گربه نژاد سلکیرک رکس

سلکیرک رکس Selkirk Rex
5/5 - (4 امتیاز)

سلکیرک رکس گربه های آرامی هستند. ولی نسبت به اجداد خود پر تحرک ترند و بازی کردن را دوست دارند. اشخاصی که از آن ها نگهداری میکنند او را بامزه و خنگ می دانند.

این گربه ها دارای بدنی سنگین اندامی بزرگ  ولی عضلانی، سری گرد، پوششی پشمی و لطفیف و حالت دار هستند، که امکان دارد کوتاه یا بلند بوده و هر رنگی داشته باشد. این گربه ها هنگام دو سالگی موهای فری دارند.

صورت ای گربه ها دارای خصوصیات زیر است :

گونه هایی کامل، گوشی متوسط و چشم هایی درشت و گرد، پوشش و چشم آن ها را می توان در رنگ های مختلفی مشاهده کرد.

خصوصیات نژاد :

عکس العمل دربرابر آشنایان
ریزش مو
مقاومت در برابر بیماری
پتانسیل بازیگوشی
گرایش به ایجاد صدا
رفتار دوستانه مقابل بچه ها
آرامش در هنگام رسیدگی و اصلاح
رفتار دوستانه با سایر حیوانات خانگی

شخصیت

سلکیرک رکس گربه های بسیار صبور و با محبتی هستند، آن ها علاقه ی زیادی دارند که بغلشان کنید، این نژاد اجتماعی بوده و سازگاری زیادی با افراد و دیگر حیوانات دارد. سلکریک ها، به تنها ماندن در خانه علاقه ای ندارند. این گربه ها عاشق اسباب بازی، ماهی گیری و بازی کردن با نور چراغ قوه هستند. در صورتی که به آن ها توجه نکنید با صدایی کوچک و آهسته توجه شما را جلب می کنند.

گالری عکس

سلکیرک رکس Selkirk Rex

بهداشت و بیماری

در هر دو نوع گربه که یکی اصیل و دیگری نژاد ترکیبی می باشد مشکلات ژنتیکی یا طبیعی وجود دارد اما سلکریک رکس ها ، در کل گربه های سالمی هستند.

سلکیرک رکس Selkirk Rex

رسیدگی و آراستن

باید موی گربه سلکیرک رکس را چند مرتبه در هفته شانه کنید تا موهای مرده از بین رفته روغن پوست به درستی توزیع شود و همچنین کرکی شدن پوشش انبوهش از بین برود. توصیه می شود ابتدا با دست موهای کرک شده ی او را به آرامی از هم جدا نمایید.

این نژاد خیلی کم به حمام کردن نیاز دارند، ولی در صورتی که خود را کثیف کرده اند باید به وسیله ی یک شامپوی مرطوب کننده او را خوب شست و شو دهید و بگذارید که در هوای گرم خشک شود.

برای جلوگیری از عارضه های پریودنتال باید دندان آن ها را مسواک بزنید، توصیه می شود این کار را به صورت روزانه انجام دهید. پیشنهاد می شود که دو هفته یک بار ناخن آنها را کوتاه نمایید

برای پاک کردن ترشحاتی که در گوشه ی چشم آن ها وجود دارد از یک پارچه ی نرم و مرطوب استفاده کنید. باید برای هر چشم از پارچه ای جداگانه استفاده نمایید تا بتوان از انتشار عفونت جلوگیری کرد.

در هفته 1 مرتبه گوش آن ها را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کثیف بود، به وسیله ی یک توپ پنبه یا پارچه ای مرطوب و لطیف و یا مرطوب با ترکیبی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم تمیز نمایید.

محل نگهداری

باید از گربه سلکریک تنها در محیط خانه نگهداری کرد. به دلیل پخش شدن بیماری توسط گربه های دیگر، بهتر است او را خارج از منزل نبرید تا از انتقال بیماری به این گربه جلوگیری نمایید. با این کار از حملات احتمالی سگ ها به او نیز جلوگیری می کنید.

سازگاری

سلکریک رکس نژادی بسیار پرتحرک و اجتماعی می باشد. این نژاد انتخاب مناسبی برای خانواده هایی است که بچه های بزرگ داشته و به گربه و سگ علاقه ی زیادی دارند. معرفی کردن حیوانات خانگی و حتی گربه های دیگر باید در محیطی بسیار آرام و کنترل شده انجام شود.

ویدئو ها :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=17158

2 نظر در “گربه نژاد سلکیرک رکس

  1. مانی آقازاده گفت:

    فروش گربه و سگ هم دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.