شناخت نژاد های گربه

گربه نژاد مائو مصری

گربه نژاد مائو مصری

مائو مصری گربه ایست زیبا و دوست داشتنی با چشمانی به رنگ سبز و پوشش خال خال دودی نقره ای که اعضای خانواده اش را به دیگران ترجیح می دهد.

خصوصیات نژاد :

عکس العمل دربرابر آشنایان
ریزش مو
مقاومت در برابر بیماری
پتانسیل بازیگوشی
گرایش به ایجاد صدا
رفتار دوستانه مقابل بچه ها
رفتار دوستانه با غریبه ها
آرامش در هنگام رسیدگی و اصلاح
هوش
رفتار دوستانه با سایر حیوانات خانگی

قد

dog-logo-5

اصل و نسب

dog-logo-6

شخصیت

مائو  مصری گربه فعالیست که از پریدن و صعود به درختان بلند یا قرار گرفتن در کنار پنجره لذت میبرد. او علاقه بسیاری در نمایش قدرت شکار خود دارد و این کار را با تعقیب اشیاء پرتاب شده انجام می دهد. مائو آب بازی را دوست دارد.

گالری عکس

مائو مصری Egyptian Mau

بهداشت و بیماری

هردو نوع گربه چه از نژاد اصیل و چه مخلوط دچار اختلالات ژنتیکی می شوند. اما این گربه استثناست و به طور کامل سالم است اما باید از سلامت مادر او اطمینان حاصل کرد.

مائو مصری Egyptian Mau

رسیدگی و آراستن

مائو را باید یک بار در هفته برای از بین بردن موهای زاید و پخش روغن بر روی پوست شانه کنید. خیلی نیاز به حمام ندارد. دوهفته یک بار ناخن هایش را کوتاه کنید و مرتب دندانهایش را مسواک بزنید این کار به پیشگیری از بیماری های پریودنتیال کمک می کند. ترشحات گوشه های چشمش را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید و برای پیشگیری از انتشار ترشحات برای هر چشم از پارچه ای جداگانه استفاده نمایید. گوش هایش را یک بار در هفته بررسی کنید و در صورت وجود آلودگی آنرا با یک توپ پنبه و یا پارچه ای نرم و مرطوب که به سرکه سیب طبیعی و آب گرم اغشته شده است تمییز نمایید.

محل نگهداری

مائو را تنها در منزل خود نگه دارید. به دلیل پخش شدن بیماری توسط گربه های دیگر، بهتر است او را بیرون نبرید تا از انتقال بیماری به این گربه جلوگیری شود. با این کار از حملات احتمالی سگ ها به او نیز جلوگیری می کنید.

سازگاری

مائو علاقه شدیدی به بازی های جمعی و تعامل با دیگران دارد. او به سرعت ترفند ها را فرا گرفته و بسیار بازیگوش و فعال است و گزینه خوبی برای خانواده های دارای کودک می باشد. او به کودکانی که با وی مهربان هستند توجه ویژه ای دارد. او شکارچی خوبیست و به همین علت پرندگان و حیوانات خانگی کوچک در کنار او در امان نخواهند بود. در معرفی دیگر حیوانات خانگی و گربه ها به مائو عجله نکنید و انها را در آرامش و محیطی تحت کنترل به وی معرفی نمایید.

ویدئو ها :

یک نظر ارسال شده برای “گربه نژاد مائو مصری

  1. محمد رضایی گفت:

    اطلاعات کامل و جامع
    تشکر ویژه از شما مدیر محترم
    و همچنین تشکر بابت ارسال به موقع محصولاتی که سفارش داده بودم
    رضایی از جیرفت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *