شناخت ماهی آب شیرین

ماهی شیشه ای ( گلاس فیش )

ماهی شیشه ای یا گلاس فیش
4/5 - (21 امتیاز)

گلاس فیش یا ماهی شیشه ای شامل همه ماهیانی است که دارای بدن شفاف می باشند. نخاع ماهی از میان بدن آن قابل مشاهده می باشد. بدن ماهی بسیار کوچک است.

حداکثر طول :

8 cm

سازگاری :

صلح جو

دمای مناسب :

20 الی 30 درجه سانتیگراد

پی اچ :

6.5 الی 7.5

نام ماهی :

شیشه ای

نام علمی :

Parambassis ranga

نام خانوادگی :

Chandidae

زیستگاه :

پاکستان ، مالزی ، نپال ، بنگلادش

ویژگی ها :

گلاس فیش یا ماهی شیشه ای به ماهیانی گفته می شود که دارای بدن شفاف می باشند. نخاع ماهی از میان بدن آن قابل مشاهده می باشد. بدن ماهی بسیار کوچک بوده و دارای نقاط سیاه و قرمز بر روی فلس ها است.
این ماهیان به آرامی در آبها ، چشمه های تمیز ، کانالها ، استخرها و در شالیزارها شنا می کنند . آنها شناگرهای ماهری در سطح میانی آکواریم ها بوده و در آکواریم در صورت ایجاد شرایط مناسب آب ، در سلامت کامل خواهند بود.
ماهیان اهلی زندگی گروهی را ترجیح می دهند . تمایل آنها به گاز گرفتن باله های سایر ماهیان به خصوص اگر محل زندگی به اندازه کافی بزرگ نباشد ، زیاد است.
در محیط وحشی آنها گوشتخوار بوده و به همین دلیل به غذای گوشتی تحت شرایط آکواریوم علاقمندند . با وجود اینکه گلاس فیش های وحشی تقریبا شفاف هستند ولی اغلب به منظور تجارت ، مواد رنگی غیرسمی به دلیل ایجاد رنگ های نئون درخشان به ماهی تزریق می شود که دوام رنگ تا ۴-۳ ماه می باشد.
عملیات رنگ کردن موجب استرس ماهی شده و مستعد بیماری می شوند و نیز تزریقات منجر به تلفات شدید ماهی می گردد.

شرایط نگهداری :

ماهی شیشه ای یا گلاس فیش با تتراها ، بارب ها ، راس بوراس ، ماهی رنگین کمان ، live bearers ، گورامی و کت فیش سازگار هستند.
بیماری مرسوم آنها پوسیدگی باله ها و آلودگی پوستی است.
۴ گونه از این ماهیان شامل : Chanda ranga , C lala , C nama & C baculis عموما” برای تجارت در نظر گرفته می شوند.

تغذیه :

ماهی شیشه ای معمولا با جیره غذایی گوشت خوارن نگهداری می گردد و بهتر است با غذاهای خشک تغذیه نگردد چون از طول عمر آن کاسته شده و به خاطر بیماری های روده ای خواهند مرد.
غذا های منجمد ، کرم خونی ، آرتیمیای زنده و گرانول ودل گاو می توانند رژیم غذایی مناسبی برای گلاس فیش میباشند. البته یک رژیم گیاهی شامل اسفناج و کاهو نیز می تواند توصیه گردد.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8438

2 نظر در “ماهی شیشه ای ( گلاس فیش )

  1. امیر گفت:

    قیمتش رو از کجا باید ببینم؟؟؟؟

    1. دکتر مهر گفت:

      فعلا موجود نیست.اگه موجود کنیم قیمت ام می زاریم واسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.