شناخت ماهی آب شیرین

ماهی مولی

ماهی مولی
4.1/5 - (36 امتیاز)

ماهی مولی یکی از زیباترین ماهی های آکواریوم آب شیرین می باشد. این ماهی جزء خانواده زنده زا ها هستند که نام علمی آنPoecilia latipinna می باشد.

حداکثر طول :

10 cm

سازگاری :

صلح جو , گیاه خوار

دمای مناسب :

22 الی 26 درجه سانتیگراد

پی اچ :

7.5 الی 8.5

نام ماهی :

مولی

نام علمی :

Poecilia latipinna

نام خانوادگی :

Poeciliidae

زیستگاه :

آمریکای مرکزی از مکزیکو تا کلمبیا , جنوب شرق آمریکای شمالی

ویژگی ها :

مولی ها جزو خانواده زنده زاها هستند و یکی از مناسب ترین ماهی ها برای نگهداری و تکثیر به شمار میروند.
اگر شما سه یا چهار مولی نر و ماده را در یک تانک بزرگ که از گیاهان پوشیده شده باشد رها کنید بعد از پنج الی شش ماه این تانک از ماهی پر خواهد شد.
مولی ها برای تکثیر با یکدیگر آمیزش دارند و نوزاد در شکم ماهی ماده پرورش می بابد و سپس به صورت زنده در آب از مخرج ماهی ماده خارج میشوند.

شرایط نگهداری :

بهتر است مولی های خود را با ماهیان کاملا صلح جو و گیاه خوار نگهداری کنید شما میتوانید آنها را با هم خانواده های خود مانند دم شمشیری ، پلاتی و ... نگهداری کنید.

تغذیه :

آنها را میتوانید با غذاهای خشک و گیاهی تغذیه کنید البته دادن مقداری غذای گوشتی مانند دل چرخ شده در زمان تکثیر توصیه میشود.

تکثیر :

شما برای تکثیر به دو شکل میتوانید عمل کنید یا اینکه آکواریم را طوری دکر بندی کنید که بچه ها قادر به پنهان شدن باشد.
بنابراین یا تانک باید از گیاهان متراکم شود تا بچه ها پنهان شوند یا اینکه بعد از دنیا آمدن بچه ها ، را به تانک دیگری منتقل کنید یا از زایشگاه برای انجام تکثیر استفاده کنید.

تغذیه بچه ماهی ها :

شما میتوانید هر آنچه که به والدین میدهید را کاملا پودر کنید به طوری که بچه مولی ها قادر به خوردن آنها باشند ، مثلا کرم فشرده را بین کاغذی قرار دهید و با چیزی به آن چند ضربه بزنید تا پودر شود و به بچه ها بدهید.

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8559

4 نظر در “ماهی مولی

 1. mohammad fathollahi گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دو تا ماهی مولی دارم یکی مشکی نر و دیگری سفید ماده ،متاسفانه از دیشب ماهی های مولی اومدن سر آب و روی پمپ اکسیژن قرار گرفتن و تحرک خیلی کمی دارن عایا دچار مریضی خاصی شدن یا آب مشکل داره یا چیز دیگه ای ،ممنون میضم اگه سریعتر پاسخ بدید

  1. مصطفی گفت:

   عزیزم زنده نمیمونن

 2. احمدرضا اقبالدوست گفت:

  سلام من یه مولی دارم اون مشکی ترین ماهی دنیا هستش من اورا به همراه آنجل ریز ۱ تا ۳ از آکواریوم آنجل خریدم . صومعه‌سرا مدیریت آقای فرزین پور یوسفی واقعا دارم ازش تشکر میکنم

 3. Kourosh گفت:

  سلام ۲۰ عدد ماهی مولی داشتم ناگهان همه مردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.