شناخت نژاد های گربه

گربه نژاد پیکسی باب

پیکسی باب PixieBob
5/5 - (4 امتیاز)

پیکسی باب گربه ای دوست داشتنی است که با انسان ها به خوبی ارتباط برقرار می کند. این گربه بسیار صبور است و دوست خوبی برای کودکان شما می شود.

پیکسی باب دوست دارد در کنار شما راه برود. اما زمانی که او را برای پیاده روی می برید، بهتر است از قلاده استفاده کنید. او در برقراری ارتباط بسیار مهارت دارد. با کودکان سازگاری بالایی دارد و همراه خوبی برای خانواده است. شاید ظاهر این گربه به گونه ای باشد که شما تصور کنید او مقداری خشن و عصبانی است. اما در واقع چنین نیست. آن ها گربه هایی مهربان و با حوصله هستند. بدن این گربه ها عضلانی و قوی است.

خصوصیات نژاد :

عکس العمل دربرابر آشنایان
ریزش مو
مقاومت در برابر بیماری
پتانسیل بازیگوشی
گرایش به ایجاد صدا
رفتار دوستانه مقابل بچه ها
رفتار دوستانه با غریبه ها
آرامش در هنگام رسیدگی و اصلاح
هوش
رفتار دوستانه با سایر حیوانات خانگی

شخصیت

پیکسی باب ممکن است در ظاهر خشن و عصبانی به نظر برسد. اما این طور نیست. او گربه ای بسیار مهربان و دوست داشتنی است. می توان گفت شخصیت این نژاد گربه، شبیه به سگ هاست. آن ها با اعضای خانواده به خوبی ارتباط برقرار می کنند. با کودکان به راحتی دوست می شوند و از بودن در کنار شما لذت می برند. پیکسی ها دوست دارند در کنار شما لم بدهند و استراحت کنند.

 

گالری عکس

پیکسی باب PixieBob

بهداشت و بیماری

پیکسی باب گربه ایست که زیاد در معرض بیماری قرار نمی گیرد. این گربه ها به صورت کاملا خالص پرورش داده می شوند. در تکثیر آن ها از گربه های نژاد دیگر اصلا استفاده نمی شود به همین دلیل بیماری های ارثی که در گربه های دیگر نژاد ها وجود دارد به آن ها انتقال پیدا نخواهد کرد. به ندرت پیش می آید که گربه های این نژاد دچار بیماری شوند. از جمله بیماری هایی که گاهی برای گربه های پیکسی باب رخ می دهد، نداشتن بیضه یا کیسه بیضه است که آن هم بسیار کم پیش می آید. این بیماری خطری نیست که گربه های این نژاد را تهدید کند.

دلیل این که به پیسکی ها اصطلاحا چند انگشتی گفته می شود این است که در پنجه های آن ها بیش از دیگر گربه ها انگشت وجود دارد. یکی از دیگر مشکلاتی که برای این حیوانات ممکن است رخ دهد، اضافه وزن است. به همین دلیل اگر شما گربه ای از این نژاد دارید، باید به میزان غذایی که می خورد و فعالیت که دارد، بسیار توجه نمایید. آن ها مستعد چاقی هستند.

پیکسی باب PixieBob

رسیدگی و آراستن

مهم ترین نظافت و آراستگی گربه ی پیکسی باب مربوط به موهایش می باشد. او موهایی با تراکم بالا، بلند و ضخیم دارد. برای این که موهایش در خانه نریزد و یا گره نخورد، باید به صورت مداوم موهایش را شانه بزنید و به آن ها رسیدگی کنید. گربه های این نژاد ممکن است موهایشان بلند یا کوتاه باشد اما در کل گربه هایی پشمالو هستند.

رنگ موهای این گربه ها متفاوت است و ممکن آن ها را در رنگ های زرو، قهوه ای و خاکستری مشاهده کنید. طرح موهای آن ها ممکن است راه راه یا خال خالی باشد.

محل نگهداری

پیکسی را بهتر است تنها در منزل خود نگه دارید و بیرون نبرید. به دلیل این که بیماری های مختلف توسط گربه های دیگر در محیط بیرون پخش می شود، بهتر است آن ها را بیرون نبرید تا از انتقال بیماری به این گربه جلوگیری شود. با این کار از حملات احتمالی سگ ها به او نیز پیشگیری می کنید.

سازگاری

پیکسی ها اخلاق و رفتاری مشابه به سگ ها دارند و مانند آن ها بسیار با وفا هستند. این گربه ها همراه و دوست بسیار خوبی برای شما خواهند بود. آن ها دوستدار خانواده هستند و دوست دارند اوقات خود را در کتار شما سپری کنند. این گربه های با بچه ها و دیگر حیوانات خانگی به خوبی کنار می آیند و دوست می شود. به من جهت برای خانواده هایی که کودک دارند یا از حیوانات خانگی دیگری نیز نگهداری می کنند، گزینه ی بسیار مناسبی است.

ویدئو ها :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=15032

3 نظر در “گربه نژاد پیکسی باب

  1. نوشین محمدی گفت:

    شبیه گربه های خیابونیه

  2. م گفت:

    خیلی گاز میگیرن و شیطونن

  3. مها گفت:

    من هم همين نژاد رو دارم،خيلي وابسته به اعضاي خونوادمه،اروم و مهربونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.