شناخت ماهی آب شیرین

ماهی گورامی بوسنده

ماهی گورامی بوسنده
4.3/5 - (7 امتیاز)

گورامی بوسنده با نام هایی همچون ماهی بوسنده ، بوسنده ی صورتی یا بوسنده ی سبز نیز شناخته می شود. این ماهی دارای لبی ضخیم است.

حداکثر طول :

13 cm

سازگاری :

گیاه خوار

دمای مناسب :

26 الی 29 درجه سانتیگراد

پی اچ :

6.8 الی 8.5

نام ماهی :

گورامی بوسنده

نام علمی :

Helostoma teminckii

نام خانوادگی :

Helostomatidae

زیستگاه :

آمریکا و شرق آسیا

ویژگی ها :

گورامی بوسنده با نام هایی همچون ماهی بوسنده، بوسنده ی صورتی یا بوسنده ی سبز نیز شناخته می شود. رنگ اصلی این ماهی در طبیعت سبز رنگ است و رنگ صورتی مختص ماهی های پرورش یافته در آکواریوم می باشد.
این ماهی دارای لبی ضخیم است که به صورت لبی غنچه شده است که نام ماهی نیز از این ویژگی گرفته شده است.
به طور کلی این ماهی، ماهی آرامی است، اما ممکن است که ماهی های نر با فشردن لب ها به یکدیگر با هم درگیر شوند، در بیشتر اوقات ماهی ضعیف تر عقب نشینی می کند و این درگیری به مرگ منجر نمی شود.
ماهی بوسنده مانند سایر گورامی ها به طور مستقیم از سطح آب تنفس می کند، به همین دلیل باید در آکواریوم این ماهی دسترسی به سطح آب آسان باشد.

شرایط نگهداری :

گورامی بوسنده به آکواریومی با حجم ۱۱۴ لیتر یا بزرگتر همراه با تخته سنگ و گیاه نیاز دارد. بهتر است که از گیاهان مصنوعی استفاده شود. زیرا این ماهی برگ گیاهان طبیعی را می خورد و به آن ها صدمه وارد می کند.
نیازی به تمیز کردن شیشه های آکواریوم این ماهی نیست.چرا که این ماهی خود خزه های بر روی شیشه را می خورد و شیشه را تمیز می کند.گورامی بوسنده ماهی صلح جویی است و با سایر ماهی های هم اندازه ی خود مدارا می کند.

تغذیه :

گورامی بوسنده ماهی همه چیزخوار است و بهتر است که در رژیم غذایی آن انواع غذاها از جمله جلبک دریایی، غذاهای منجمد، کرم خونی و میگوی آب شور قرار گیرد.

سازگاری :

این ماهی با ماهی هایی همچون مولی، دم شمشیری، گوپی، پلاتی، انواع تتراها، دانیو، رازبورا، انواع بارب ها و انواع لوچ ها سازگاری دارد.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8550

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.