شناخت گیاهان آکواریومی

گیاه آکواریومی ارکید لیلی

ارکید لیلی
4/5 - (4 امتیاز)

ارکید لیلی یکی از گیاهان آکواریومی می باشد. خاستگاه این گیاه در آفریقاست از زیبایی منحصر به فردی نیز بر خوردار می باشد. سطح بالایی برگ ها سبز زیتونی است.گیاه ارکید لیلی دارای برگ های دراز و موج دار است که ظاهر زیبایی ببه این گیاه می بخشد. و یکی از ایرادات این گیاه این است که سرعت رشد آن کند می باشد. رنگ های برگ گیاه ارکید لیلی سبز یا قهوه ای می باشد.

نام علمی

BARCLAYA LONGIFOLIA

نام فارسی

نام انگلیسی

ORCHID LILI

راهنمای پرورش :

شیوه تکثیر :

دانه

سرعت رشد :

کند تا متوسط

محل قرارگیری :

عقب – وسط

 

بیشترین طول(سانتی متر) :
25

نیاز نوری :

شدید

دما(سانتی گراد) :

22 تا 26

گونه های سازگار :

با توجه به رنگ برگ های این گیاه می توان آن را کنار بسیاری از گیاهان قرار داد. به عنوان مثال انواع کریپتون مناسب است. همچنین گونه های دیگری مثل MICROSORIUM، PETROPUS و پری آبی (CEATOPTERIS) هم می توانند در کنار ارکید لیلی قرار گیرند.
ارکید لیلی

توضیحات تکمیلی :

  • ارکید لیلی گیاهی خاص می باشد که به مراقبت ویژه ای احتیاج دارد. نه تنها آب باید غنی از مواد غذایی باشد بلکه بستر این گیاه هم باید از این لحاظ غنی شود.
  • اگر مقدار اکسیژن در آب زیاد باشد باعث نابودی گیاه خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این گیاه این است که دارای بنه یا نوعی پیاز توپر (CORM) می باشد.
  • در واقع انتهای ضخیم شده ساقه بوده و درون بستر قرار می گیرد و وظیفه آن ذخیره مواد غذایی مورد نیاز گیاه می باشد. اما یکی از مشکلات این گیاه زیبا این است که سرعت رشد کند آن می باشد.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=12544

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.