شناخت گیاهان آکواریومی

گیاه آکواریومی اگریا ( الودای برزیلی )

گیاه آکواریومی اگریا یا الودای برزیلی
3.8/5 - (9 امتیاز)

اگریا یا الودای برزیلی یکی راز رایج ترین گیاهان آکواریومی است زیرا نگهداری از آن آسان است و محدوده وسیعی از شرایط آب و دما را تحمل می کند.

در نور مناسب رشد اگریا سریع بوده و تکثیر آن بسیار ساده می باشد. کافی است تکه ای از گیاه را قطع نمایید تا گیاه جدیدی از آن شروع به رشد کند.

نام علمی

EGERIA DENSA

نام فارسی

اگریا ، الودای برزیلی

نام انگلیسی

pondweed

راهنمای پرورش :

شیوه تکثیر :

قلمه

سرعت رشد :

تند

محل قرارگیری :

عقب – وسط

 

بیشترین طول(سانتی متر) :
50

نیاز نوری :

متوسط

دما(سانتی گراد) :

18 تا 26

 

گونه های سازگار :

گیاه اگریا را می توان در کنار گیاه بادبزنی (cabomba aquatic) ، هیدریلا (hydrilla verticillata) ، پوتاموژتون (potamogeton gayi) ، ساجیتاریا (sagittaria subulata) و انواع مختلف میریوفایلوم (myriophyllum) پرورش داد.

همچنین این گیاه را به صورت تنها در مخازن مخصوص تکثیر برخی ماهیان پرورش می دهند.

الودا

توضیحات تکمیلی :

  • اگریا یا الودای برزیلی یکی راز معروف ترین گیاه های آکواریمی است زیرا نگهداری از آن بسیار ساده می باشد و محدوده وسیعی از شرایط مختلف آب هوایی و دما را تحمل می کند. در شدت نور متوسط رشد آن سریع بوده و تکثیر آن بسیار سریع و آسان می باشد. تنها کافی است تکه ای از گیاه را ببرید و جدا نمایید سپس منتظر بمانید تا گیاه جدیدی از آن رشد کند. اگریا برزیلی از لحاظ شکل و ظاهر بسیار مشابه به الودا(کانادایی) است. اگر آب آکواریم کمی کدر باشد رشد این گیاه بیشتر خواهد بود. این گونه به عنوان یک گیاه آکواریمی به ایران وارد می شود و در بازار معمولاً با نام دم گربه ای به فروش می رسد و گاهی به اشتباه الودا نامیده می شود.
  • احتمالاً اگریا دنسا به صورت بومی در ایران رشد نمی کند ولی ممکن است از راه رها سازی از آکواریم ها به آب های کشور معرفی شده باشد. هرچند هنوز گزارشی در مورد راه یابی الودای برزیلی به راه های آبی کشور در دسترس نیست اما خطر هجوم آن جدی است.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=12470

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “گیاه آکواریومی اگریا ( الودای برزیلی )

  1. علی اکبر میرزایی گفت:

    جالب بود 🌷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *