شناخت گیاهان آکواریومی

گیاه آکواریومی پر طاووسی

پر طاووسی
4.8/5 - (5 امتیاز)

پر طاووسی یکی از گیاهان شناور در آکواریوم می باشد که برای تزیین آکواریوم استفاده می شود. این گیاه در آب های ساکن و جاری وجود دارد.

از گیاه آکواریومی پر طاووسی در آب هایی سخت که درصد کلسیم بالایی دارد و هم چنین در معرض نور شدید هستند نگهداری شود. این گیاه می تواند از رشد شاخه های شکسته خود نیز تکثیر و رشد پیدا کند.

نام علمی

myriopyhllum

نام فارسی

پر طاووسی ، هزار برگ ، بومادران آبی

نام انگلیسی

water milfoil , parrot feather

راهنمای پرورش :

شیوه تکثیر :

قلمه – شاخه های جانبی

سرعت رشد :

سریع

محل قرارگیری :

عقب

 

بیشترین طول(سانتی متر) :
200

نیاز نوری :

شدید

دما(سانتی گراد) :

20 تا 29

 

گونه های سازگار :

گیاه میریوفایلوم را می توان در کنار انواع مختلف ، ceratophyllum ،چنگال آبی ، ranunculus divaricatus ، nuphar luteum وانواع مختلف دیگری از میریوفایلوم کشت کرد.
پر طاووسی

توضیحات تکمیلی :

 • سرعت رشد گیاه آکواریومی پر طاووسی خیلی مناسب است و طول آن 2 تا 3 متر نیز می رسد. این گیاه دارای برگ های پر مانند می باشد و همچنین از هر گره تقریبا 4 برگ خارج شده است.برگ های گیاه پر طاووسی، سبز زیتونی می باشد و ساقه آن نیز رنگ قهوه ای یا ارغوانی دارد. گیاه میریوفایلوم را بهتر است دربستری از ماسه که دارای مواد آلی فراوان می باشد می توان کشت کرد.
 • این گیاه در ایران دو گونه دارد با نام های myriophyllum spicatum و m.verticillatum که یکی همان گونه گفته شده درمتن با می باشد و دیگری هم بصورت زینتی استفاده می شود. نمونه هایی از این گیاه آبزی را می توان در تالاب ها و آبگیرهای شمال مثلاً در آذربایجان ، بلوچستان، تالاب انزلی ، میانکاله ، تالاب هشیلان در کرمانشاه ، تالاب چغاخور در چهارمحال و بختیاری ، قدمگاه در استان فارس و استان های جنوبی پیدا نمود.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=12406

مطالب مرتبط

2 نظر در “گیاه آکواریومی پر طاووسی

 1. ساغر بارودی گفت:

  وااای چقد خوبه
  نمیفروشین از این گیاها؟

  1. دکتر مهر گفت:

   سلام خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.