مقایسه نژاد های سگ

تشخیص اصالت سگ ژرمن شپرد همراه با توضیحات کامل

ژرمن شپرد

اصالت ژرمن شپرد برای دوستداران این سگ ارزشمند است زیرا مهم است که سگ مورد نظر تمام خصوصیات فیزیکی و رفتاری ژرمن شپرد اصیل را داشته باشد.

با پت زیپ همراه باشید :

1-تشخیص رنگ مو و پوست سگ ژرمن :

ژرمن شپرد

ژرمن شپرد را به دلیل داشتن رنگ قهوه ای و سیاه تشخیص می دهند اما این نژاد می تواند رنگ های دیگری هم داشته باشد، در موارد بسیار نادری ژرمن ها در رنگ های قهوه ای تیره، سیاه، خاکستری و یا سفید (ژرمن سفید معمولا به نژاد دیگری به اسم American White Shepherd شناخته می شوند) نیز دیده می شوند. اما نکته مهم این است که ژرمن شپرد دو نوع پوشش بر روی پوست خود دارد. لازم است که شما ابتدا لایه های زیرین و نزدیک به پوست سگ را بررسی کنید ژرمن ها روی سطح پوست پوشش یک دست و کرک مانند(اما صاف) دارند.

در مورد مو های بلند سگ باید بگوییم که در خانواده شپرد ها مو های بلند و صاف دیده می شود و روش واضحی برای تشخیص اصالت ژرمن شپرد نیست.

 

2-وزن، فیزیک و جثه برای تشخیص خلوص ژرمن شپرد :

ژرمن شپرد اصیل بسیار باهوش و فعال است. قد یک ژرمن شپرد بالغ بین 50 تا 65 سانتی متر است و وزن آن از 35 یا 36 کیلو گرم شروع می شود تا 40 کیلوگرم نیز می رسد.  استخوان سینه و دنده ژرمن رو به داخل و کوچک است بر خلاف نژاد های بول و یا برخی نژاد های تریر ، ماهیچه های شانه تا مچ پای سگ درشت ، پرمو و قدرتمند هستند. ژرمن بدن کشیده ای دارد و طول بدن آن به نسبت عرض آن زیاد است.

توله های ژرمن شپرد وزنی بین 3 تا 4 کیلو گرم داشته و تا 6 ماهگی رشد سریعی دارند و به 22 تا 26 کیلو گرم می رسند.

 

3-مشخصات گوش سگ ژرمن اصیل :

ژرمن شپرد

ژرمن ها به خاطر داشتن گوش های تیز و خاص خود مشهور هستند . گوش های ژرمن بلند و رو به جلو هستند که به شکل مثلث دیده می شوند. گوش بعضی توله ژرمن ها ممکن است افتاده باشد اما به مرور زمان در سنین بالا تر ماهیچه گوش های آنها صاف و قوی می شود.

 

4-ویژگی های دم سگ ژرمن شپرد اصیل :

ژرمن شپرد

اصالت ژرمن شپرد از روی دم هم قابل تشخیص است. دم آنها بلند، پشمالو و تقریبا هلالی شکل است. این سگ می تواند دم خود را حرکت دهد به طوری که موقع استراحت آن را رو به پایین بیندازد. هنگامی که سگ هیجان زده می شود دم خود را رو به بالا می برد و یک انحنا ایجاد می کند.

 

6 thoughts on “تشخیص اصالت سگ ژرمن شپرد همراه با توضیحات کامل

 1. علی گفت:

  ژرمن شپرد یک سگ بینظیره

 2. عرفان گفت:

  سلام ،ممنون برای ارائه این مطالب بسیار عالی–درمورد تغذیه سگ باید غذای پخته شده یا آب پز به سگ داد یا اینکه میشه سگ رو به خوردن غذای خام عادت داد؟

 3. Nasim گفت:

  یکی از بهترین سایتهایی هستین که اطلاعات کاملی راجع به سگ ها میزاره ممنون

 4. مهدی گفت:

  سگ مناسبی برای داخل ساختمان هست؟

  1. دکتر مهر گفت:

   اگر در ایران زندگی می کنید نگهداری از این نژاد در آپارتمان مشکل هستش

 5. رضا گفت:

  سلام. ژرمن وایتو در بعضی مواقع سوییس شپرد میگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *