مقایسه نژاد های سگ

معرفی بهترین 10 نژاد سگ کودک دوست و سازگار با بچه ها ، همراه با عکس و فیلم

سگ کودک دوست

در این مطلب قصد داریم که 10 نژاد سگ کودک دوست را معرفی کنیم که از نظر جسه ، شخصیت و یا فعالیت سازگار با بچه ها هستند.در ادامه با ما همراه باشید.

1- نژاد بول داگ :

بول داگ ها خانواده دوست ترین و آرام ترین سگ هایی هستند که می توانید داشته باشید آنها بسیار با حوصله و سازگار با بچه هستند طوری که ساعت ها مشغول بازی کردن می شوند آنها خیلی دوست دارند که کنار بچه ها باشند.

بول داگ ها مزیت دیگری نیز دارند و آن این است که نسبت به محیط اطراف خود هرگز واکنش منفی از خود بروز نمی دهند حتی هنگام بازی کردن و سرو صدا کردن بچه ها نیز با اشتیاق به طرف آنها دویده و به آنها ملحق می شوند.

سگ بول داگ ،سگ کودک دوست

سگ بول داگ

2- نژاد کالی :

کالی سگی زیبا ،آرام ،دوست داشتنی و مراقب خانواده است این یعنی تمام انتظارات ما از یک سگ کودک دوست باوفا و مطمئن را برای ما برآورده می کند . این سگ از نظر شخصیتی یک حیوان خانگی وابسته به خانواده و قلمرو خود است و همیشه هوای کوچک تر ها را دارد در بعضی فیلم ها این نژاد به عنوان سگی که جان انسان های دیگر را نجات می دهد شناخته می شود.

سگ کالی ،سگ کودک دوست

سگ کالی

3- نژاد بیگل  :

بیگل سگی بازیگوش است و همیشه دنبال انسان هاست تا با آنها دوست بشود مخصوصا اگر طرف مقابل یک کودک باشد این سگ به اندازه ی کافی باهوش است که با کودکان رفتار خوبی داشته باشد بیگل ها غریزه ای دارند که تمایل آن ها را به مسئولیت پذیری نشان می دهد. بیگل سگی پشمالو نیست حتی می توان آنها را در کنار بچه هایتان بخوابانید بدون اینکه حساسیتی ایجاد کنند.

 • با نژاد بیگل بیشتر آشنا شوید.
سگ بیگل ،سگ کودک دوست

سگ بیگل

4- نژاد نیوفاندلند :

اگر می توانستیم یک رتبه بندی از نظر مهربان بودن انجام دهیم سگ نیو فاند لند در اول قرار می گرفت. آن ها به صورت ذاتی بچه ها را دوست دارند آنها سگ هایی با حوصله هستند. به نظر خیلی اشخاص سگ های بزرگ اصلا برای همنشین شدن با کودکان مناسب نیستند اما نباید گول ظاهر این سگ را خورد چون که سگ های این نژاد غول پیکر و بسیار آرام هستند. این سگ را می توان یک سگ کودک دوست نامید.

سگ نیوفاندلند ،سگ کودک دوست

سگ نیوفاندلند

5- نژاد ویزلا :

ویزلا ها بسیار حرف گوش کن و پر جنبو جوش هستند و به عقیده خیلی ها شوخ طبع نیز هستند! اگر بچه های شما اهل ورزش و مسابقه هستند هیچ دلیلی برای اینکه یک توله ویزلا برای آنها نخرید وجود ندارد ویزلا ها همیشه هوای بچه های شما را دارند و اگر به مشکلی بر بخورند به شما گزارش خواهند داد. آنها سازگار با بچه به شمار می آیند.

 • با نژاد ویزلا بیشتر آشنا شوید.
سگ ویزلا ،سگ کودک دوست

سگ ویزلا

6- نژاد بول تریر :

این سگ ها اگر با بچه های شما دوست بشوند تا آخر عمر به آنها وابسته می شود. اگر در مورد بول داگ ها اطلاعاتی داشته باشید می دانید که از نظر کار های روزمره با انسان ها هماهنگ هستند برای مثال زود می خوابند و یا خواب منظمی دارند. این سگ ها از اینکه انسان ها به جمع آنها وارد شوند اصلا ناراحت نمیشوند. این باعث می شود که بچه های شما عاشق این سگ ها شوند.

سگ بول تریر ،سگ کودک دوست

سگ بول تریر

7- نژاد دالمیشن :

اگر 101 سگ خال دار را دیده باشید حتما با این نژاد حداقل از نظر ظاهری آشنایی دارید. البته که شما نمی توانید 101 قلاده از آنها را به خانه ی خود بیاورید. جدا از شوخی این سگ ها عاشق فضای شهری پارک ها و محله های با فضای زنده و سازگار با بچه هستند. آنها عاشق ماجراجویی هستند همین باعث می شود که فعالیت بدنی فرزند شما را بالا ببرد. اگر شما از اسب ها نگهداری می کنید اوضاع از این هم بهتر می شود چون که دالماتین ها ذاتا اسب ها را دوست دارند.

سگ دالمیشن ،سگ کودک دوست

سگ دالمیشن

8- ستر ایرلندی :

ستر ایرلندی عاشق فضاهای باز و بزرگ  است. پس شما به یک حیاط پشتی بزرگ احتیاج دارید. رابطه این سگ با بچه ها فوق العاده است و رسما یک سگ کودک دوست بشمار می آید. ولی متاسفانه طول عمر آنها از سگ ها هم جسه خودش کوتاه تر است. اما در کل آیریش ستر سگی است که به بچه های شما درس های بزرگی در مورد سگ ها و زندگی با آنها می دهد.

سگ ستر ایرلندی ،سگ کودک دوست

سگ ستر ایرلندی

9- نژاد پودل :

شما دوست دارید که یک پودل به سرپرستی بگیرید ؟ خیلی عالی است. پس پیشنهاد می شود که سایز متوسط به بالای این نژاد را بگیرید چون که ممکن است بچه ها با گونه های مینیاتوری مثل اسباب بازی رفتار کنند می توانید تصور کنید سگ ها با این فیزیک خاص بسیار ظریف هستند و برای بچه هایی که زیر 3 یا 4 سال سن دارند گزینه مناسبی نیستند. در مورد رفتار پودل ها باید گفت که آنها سگ هایی بسیار آرام در عین حال فعال هستند. پودل ها یک نفطه قوت دارند و آن این است که ریزش موی آنها نسبت به نژاد های پر موی دیگر بسیار کمتر است.

 • با نژاد پودل بیشترآشنا شوید.
سگ پودل ،سگ کودک دوست

سگ پودل

10- نژاد لابرادور ریتریور :

لابرادور ریتریور ها بسیار محبوب هستند آنها بسیار هوشیار هستند و همیشه هوای خانواده خود و بچه هایشان را دارند آن ها نسبت به آموزش هایی که به آنها می دهید بسیار حرف گوش کن و یا به اصطلاح مطیع هستند البته این بخاطر هوش بالای آنها است.

بچه ها با داشتن این سگ میتوانند برای اولین بار به یک معلم تربیت سگ تبدیل شوند. بچه ی شما دیگر چه انتظاردیگری می تواند از یک سگ کودک دوست داشته باشد ؟!

سگ لابرادور روتوایلر ،سگ کودک دوست

سگ لابرادور روتوایلر

2 thoughts on “معرفی بهترین 10 نژاد سگ کودک دوست و سازگار با بچه ها ، همراه با عکس و فیلم

 1. عسل گفت:

  اون نژاد آخر رو اشتباه نوشتین درستش لابرادور ریتریور هست و روتوایلر که شما نوشتین یه نژاد دیگه از سگه که هیچ ربطی به لابرادور نداره و جزو نژادهای خشن به حساب میاد

  1. دکتر مهر گفت:

   ممنون اشتباه تایپی بود.اصلاح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *