شناخت ماهی آب شیرین

ماهی سیچلاید گوره خری

ماهی سیچلاید گوره خری
3.9/5 - (11 امتیاز)

سیچلاید گوره خری از سیچلایدهای پرخاشگر آمریکایی میباشد که هر ماهی کوچک و بزرگی را به وحشت می اندازد اما میتوان آنها را با هم خانواده های خود نگهداری کرد.

حداکثر طول :

15 cm

سازگاری :

گوشت خوار

دمای مناسب :

22 الی 28 درجه سانتیگراد

پی اچ :

7 الی 8

نام ماهی :

سیچلاید گوره خری

نام علمی :

Amatitlania nigrofasciata

نام خانوادگی :

Cichlidae

زیستگاه :

آمریکای مرکزی

ویژگی ها :

ماهی سیچلاید گوره خری در دفاع از حق خود هیچ گاه کم نیاورده و حتی با بزرگترها به جدال و مبارزه میپردازند.
خصوصیات پرخاشگرانه ماهی سیچلاید گوره خری در زمان تکثیر چندین برابر شده و ممکن است در تانک های کوچکی که گوره خری ها تصمیم به تکثیر گرفته اند ماهی سالم دیگری باقی نماند.

شرایط نگهداری :

شاید نگهداری ماهی سیچلاید گوره خری با سایر ماهیان سخت تر از نگهداری آنها به صورت تک گونه باشد ولی به هر حال در یک تانک بزرگ میتوانید هم تانکی های مناسبی برای انها پیدا کنید.
برای دکر بندی تانک مورد نظر هم حتماٌ از مخفیگاه های سفالی مانند گلدان یا کوزه های تاریک استفاده کنید که سیچلاید گوره خری به این مکان ها بسیار علاقه مند است.

تغذیه :

ماهی سیچلاید گوره خری تقریباً همه چیز خوار بوده و هر آنچه خوردنی ماهیان باشد را میخورند و برای تغذیه آنها می توان از غذاهای خشک و گوشتی مانند لوفاک، کرم فشرده ، دل و جگر گاو و ماهیان زنده کوچک مانند بچه های گوپی و مولی و... به آنها داد.

تشخیص جنسیت :

نر ها کمی درشترند و سر آنها قوز دار است و رنگ کدر تری نسبت به ماده ها دارند.
در ماده نیز علائمی مانند رنگ بدن روشن تر از نر که البته در زمان آمادگی برای تکثیر رنگشان تیره میشود. ماده ها دارای یک خال قرمز رنگ بر روی شکم خود هستند.

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=9090

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.