شناخت ماهی آب شیرین

ماهی شارک

ماهی شارک
4.1/5 - (49 امتیاز)

شارک نامیست که به دلیل شباهت شکل ظاهری این ماهیان به کوسه به آن ها داده شده است. از دیگر خصوصیات بارز آن ها بر خلاف اسمشان صلح جو بودنشان است.

حداکثر طول :

تا 35 cm

سازگاری :

صلح جو

دمای مناسب :

24 الی 28 درجه سانتیگراد

پی اچ :

7 الی 7.5

نام ماهی :

شارک

نام علمی :

Balantiocheilos melanopterus

نام خانوادگی :

سیپرینیده (Cyprinidae)

زیستگاه :

تایلند

ویژگی ها :

شاید دلیل نام گذاری آنها به اسم شارک به خاطر شکل ظاهری آنها به کوسه است. از دیگر خصوصیات بارز آنها بر خلاف اسمشان صلح جو بودنشان است که این امکان را محیا میکند تا در اکثر آکواریم های گیاهی و صلح جوی آب شیرین جای بگیرند،
البته انها کمی قلمرو طلب هم هستند و اجازه تجاوز به قلمروشان را به سایر ماهیان نمی دهند. اما چیزی که مشخص است انها را میتوان با گروه بزرگی از ماهیان صلح جوی آب شیرین بدون هیچ دردسری نگهداری کرد.
انواع مختلف شارک ها طول بدن ، خلق و خو و رنگبندی متفاوتی دارند.

شرایط نگهداری :

شارک ها نسبت به سایز آنها به آکواریومی متوسط نیاز دارند که به راحتی بتوانند در ان شنا کنند. آن ها اکثرا بین شن ها و لابلای سنگ ها به دنبال غذا میگردند و بهتر است از شن های ریز برای کف اکواریوم استفاده کنید.
اکثر شارک های موجود در بازار را میتوانید با اکثر ماهیان صلح جوی متوسط آب شیرین نگهداری کنید البته شارک دم قرمز کمی شیطان تر و بدجنس تر از بقیه شارک ها میباشد و در برخی مواقع موجب مزاحمت سایر هم تانکی های خود میشود.
سایر شارک ها نظیر البینو،رنگین کمان و ... نیز قلمرو طلب بوده اما اگر به صورت گروهی نگهداری شوند کمتر باعث مزاحمت سایر هم تانکی های خود خواهند شد و بیشتر مشغول یکدیگرند.

تغذیه :

شارک ها باقیمانده غذاهای سایرین که لابلای شن ها مخفی شده را یافته و میخورند. شما میتوانید هر غذایی که به سایر ماهیان خود میدهید به انها نیز بدهید.

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8421

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “ماهی شارک

  1. شکیبا احمدی فر گفت:

    Very very goood🌼🌼🌼

  2. موسی محمدی گفت:

    اطلاعات خوبی بود دمت گرم پت زیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =