معرفی تولیدکنندگان

رویال کنین ؛ شرکت تولید کننده محصولات سگ و گربه ROYAL CANIN

رویال کنین
4.1/5 - (21 امتیاز)

رویال کنین معتبرترین کمپانی تولید محصولات سگ و گربه در جهان است و علت محبوبیت این برند، کیفیت بالای تولیدات آن است.

کمپانی رویال کنین ، امروزه معتبر ترین شرکت تولید محصولات سگ و گربه است که تولیداتی با کیفیت بسیار بالا دارد و به سراسر جهان عرضه می کند. این کمپانی همچنین در مورد فرمولاسیون مواد غذایی و نیازهای غذایی سگ و گربه به طور کاملا حرفه ای تحقیق می کند.

کمپانی رویال کنین توسط یک دامپزشک فرانسوی، پس از آنکه موفق شد تعدادی از بیماری های پوستی حیوانات خانگی را با استفاده از رژیم غذایی بر پایه غلات که آن ها را در پارکینگ منزل خود تولید کرده بود درمان کند، تاسیس شد. پس از وارد کردن اکسترودر مورد نیاز برای تولید غذا از کشور آمریکا، این کمپانی به اولین کمپانی تولید کننده ی غذای حیوانات خانگی در فرانسه تبدیل شد.

هدف اولیه رویال کنین ، تولید غذا برای پرورش دهندگان حیوانات بود و با افزایش پیوسته ی تولید، به تدریج محصولات آن به سراسر اروپا صادر شد. این کمپانی بعدها توسط گروه آمریکایی مریخ خریداری شده و اداره می گردد. امروزه این شرکت بهترین و با کیفیت ترین غذای سگ و غذای گربه را در دنیا تولید می کند.

تاریخچه کمپانی رویال کنین

این کمپانی توسط جراح و دامپزشک فرانسوی به نام جین کاتاری در سال 1968 تاسیس شد. او درمانگاهی در روستایی در منطقه ی گارد فرانسه داشت و متوجه شد که تعداد زیادی از حیوانات خانگی اهالی آن جا مشکلات سلامتی به خصوص مشکلات پوست و مو داشتند.

او متوجه شد که این مشکلات بر اثر تغذیه ی نامناسب به وجود آمده اند. کاتاری دستورالعملی برای تولید غذا بر پایه غلات تهیه و این غذاها را در آونی که در پارکینگ منزل خود داشت، تولید کرد.

این رژیم غذایی به طرز موفقیت آمیزی توانست مشکلات آن حیوانات را درمان کند، بنابراین در سال 1968، کاتاری کمپانی غذای رویال کنین را ثبت کرد. وی درمانگاه خود را تعطیل کرد تا بتواند بر تولید و پخش غذاها تمرکز کند.

یک اکسترودر را از آمریکا وارد کرد و رویال کنین به اولین تولید کننده ی غذای خشک در فرانسه و اولین کمپانی اروپایی که از اکسترودر استفاده می کرد تبدیل شد. بازار هدف ابتدا پرورش دهندگان ژرمن شپرد بودند و این کمپانی از تبلیغات تلویزیونی استفاده می کرد.

در سال 2004، رویال کنین تاییدیه غذای حیوانات را از آمریکا و کانادا دریافت کرد. در سال 2008، بیش از 80% از فروش رویال کنین در خارج از فرانسه بوده و در حدود چهار هزار و پانصد محصول را به سراسر جهان صادر کرد.

1968-شروع کار با تغذیه از یک مرد شروع شد

1972-خرید شرکت توسط گروه Guyomarc'h

1974-آغاز فروش محصولات به 8 کشور اروپایی

1980-طراحی اولین غذا برای توله سگهای نژاد بزرگ

1990-خرید کمپانی توسط Paribas Industrielles

2000-تولید اولین غذای تخصصی بر اساس نژاد

گروه دامپزشکی و فروش کمپانی رویال

در سال 1994، هنری لاگورد تاکید داشت که کمپانی باید تخصصی باشد و لغت “سنتی” را از نام کمپانی حذف کرده و لغت “تخصصی” را جایگزین آن نمود. تیم هایی از دامپزشکان کار آزموده برای کمک به کمپانی در شناخت نژادهای مختلف و سایر زمینه های تخصصی استخدام شدند.

کمپانی تعریف جدیدی برای کارکنان بخش فروش خود در نظر گرفت و آنها را از میان کسانی که از قبل به حیوانات گوشتخوار علاقمند بودند انتخاب کرده و نام متخصصین فن آوری را به آن ها اختصاص داد، برخی از آن ها داور نمایش ها بودند و برخی به دلیل مهارت های پرورش حیوانات، شهرت بین المللی کسب کرده بودند.

با همکاری دانشگاهیان، این کمپانی دایره المعارفی در مورد نژادهای سگ و گربه تولید و منتشر کرد که به 15 زبان ترجمه شده است. همچنین کتابهایی در مورد نژادها و مواد غذایی مورد نیاز آن ها با همکاری جراحان دامپزشکی و پرورش دهندگان حیوانات منتشر کرده است.

رویال کنین همچنین فصلنامه ای با عنوان تمرکز به یازده زبان مختلف با همکاری بیش از هفتاد هزار دامپزشک درسراسر دنیا منتشر کرده است که امروزه نام آن به “مجله ی دامپزشکی تمرکز” تغییر یافته است.

کارخانه های کمپانی

نمایندگی شرکت رویال کنین در کانادا

دفتر مرکزی کمپانی رویال کنین در ایمارگوس در جنوب فرانسه قرار دارد و علاوه بر آن دارای 12 مرکز تولیدی در سراسر جهان است که در شمال فرانسه، آفریقای جنوبی، برزیل و آرژانتین قرار دارند. کارخانه ای که در میسوری آمریکا قرار دارد فقط غذای خشک تولید می کند.

در سال 2004 تولیدی آن در روسیه افتتاح شد. مدرن ترین تولیدی این کمپانی در سال 2006 در لهستان افتتاح گردید و کارخانه ی انگلیس که در سال 2007 آغاز به کار کرد.

در سال 2008 با بودجه ی 73 میلیون دلاری، تولیدی آن در کانادا آغاز به کار کرد و در سال بعد شعبه ی دیگری در چین افتتاح شد. در سال 2016 دومین شعبه در آمریکا، در سال 2017 شعبه ای در لبنان و آخرین تولیدی در سال 2017 در کره جنوبی آغاز به کار کردند.

رویال کنین محصولات مختلفی از جمله غذای سگ و غذای گربه تولید می کند. غذاهای این شرکت از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار هستند .

بررسی کیفیت محصولات

رویال کنین محصولات خود را بر پایه ی تحقیقات علمی تولید می کند. محصولات بر روی 80 گربه و 250 سگ تست می شوند. دکتر دنیل کلوچ اولین دانشمندی بود که در کمپانی فرانسوی مشغول به کار شد. غذای سگ و غذای گربه این شرکت بی نظیر است.

یکی از بیمارهای سگ ها که مورد بررسی قرار گرفت، بیماری های مربوط به استخوان بود. تحقیقات نشان داد که بسیاری از بیماری های مربوط به استخوان در سگ ها می تواند ناشی از رژیم غذایی باشد، بنابراین رژیم های غذایی مختلفی برای درمان آن مورد مطالعه قرار گرفت.

در این راستا در سال 1980، رویال کنین غذایی با نام AGR مخصوص توله سگ های نژادهای بزرگ تولید کرد. همزمان به به تولید غذایی برای گربه ها که بتواند نیازهای غذایی آن ها را برطرف کند نیز توجه داشت.

تحقیقات این کمپانی متمرکز بر تولید غذای سگ و گربه متناسب با نژاد حیوانات، نیازهای سلامتی آنها، سن و میزان تحرکشان است. هنری لاگورد رییس هیئت مدیره ی کمپانی در دهه ی 1990 بود و نیروی محرکه ی اجرای سه سیاست اصلی در کمپانی بود: فیزیولوژی و بیولوژی حیوانات باید مورد مطالعه قرار گیرد تا پایه ی علمی کمپانی فراتر رود.

تمامی تولیدات باید حاوی نیازهای غذایی اصلی حیوانات باشند در حدی که هیچ دامپزشک و یا دانشگاهی قادر به رد کردن محصولات رویای کنین نباشد و در آخر، حیوانات و نیازهای غذایی آنها باید با دانش و احترام به تفاوت آن ها با انسان ها برطرف شود. اساس کمپانی بر دانش و احترام است.

معرفی غذای سگ رویال کنین

خوراک ویژه سگ برند رویال بر اساس متغیر های مختلف و متنوعی تقسیم بندی می شود.دسته بندی های متنوع در خوراک ها باعث بالارفتن کیفیت غذا رسانی شده و سلامت حیوان را تضمین می کنید.محصولات رویال کنین سگ بر اساس این آیتم ها تقسیم بندی شده است :

 • تفکیک بر اساس سایز سگ
 • تفکیک بر اساس سن سگ
 • تفکیک بر اساس نژاد سگ
 • تفکیک بر اساس وضعیت سلامت حیوان
SIZE

بر اساس سایز

رویال خوراک خود را علاوه بر توجه تخصصی به نژاد ها ،بر اساس وزن نژاد ها نیز دسته بندی کرده است.بر اساس این تفکیک ، نژاد های سگ به پنج سایز زیر دسته بندی شده و برای آنها غذای تخصصی تولید شده است :

 1. سگ های سایز خیلی کوچک XSmall
 2. سگ های سایز کوچک Mini
 3. سگ های سایز متوسط Medium
 4. سگ های سایز بزرگ Maxi
 5. سگ های سایز خیلی بزرگ Jiant

AGE

بر اساس سن

تفکیک محصولات بر اساس سن حیوان ، اولین دسته بندی برای هر کمپانی تولیدی به حساب می آید. رویال کنین نیز مانند اکثر برند های معتبر دنیا خوراک تولیدی خود را ویژه سنین مختلف تولید کرده است.دسته بندی سن سگ در ادامه مطلب نام برده می شود :

 1. توله سگ تازه متولد شده Starter
 2. توله سگ جوان Puppy
 3. سگ بالغ Adult
 4. سگ پیر Senior

BREED

بر اساس نژاد

کمپانی رویال کنین از معدود تولید کنندگانی است که غذاهای تولیدی خود را برای هر نژاد سگ به طور تخصصی نیز طراحی و تولید کرده است.پیش بینی خوراک متنوع برای نژاد های گوناگون یکی از ویژگی های برجسته غذاهای رویال کنین می باشد.از جمله غذاهایی که در ایران پر طرفدار هستند عبارتند از :

 • غذای ویژه نژاد ژرمن
 • غذای ویژه نژاد شیتزو
 • غذای ویژه نژاد پامرانین
 • غذای ویژه نژاد گلدن رتریور
 • غذای ویژه نژاد مالتیز
 • و…

HEALTH

بر اساس وضعیت سلامت

کمپانی رویال در زمینه تولید غذای تخصصی برای حفظ سلامت سگ ها دو دسته غذا تولید کرده است.

دسته اول غذاهای مبتنی بر پیشگیری و دسته دوم غذاهای درمانی

بیماری و آسیب های شایع میان سگ ها با مصرف این دسته از غذاها پیشگیری و درمان می شود.از جمله محصولاتی که در درمان بیماری های شایع این حیوانات بسیار موثر عمل می کنند عبارتند از :

 • غذای ویژه مشکلات دستگاه ادراری Urinary
 • غذای ویژه مشکلات دستگاه گوارش Intestinal
 • غذای ویژه بیماری های کلیوی Renal
 • غذای ویژه بیماری قند Diabetic
 • غذای ویژه مشکلات پوستی Dermacomfort
 • و…

معرفی غذای گربه رویال کنین

خوراک ویژه گربه رویال کنین بر اساس متغیر های متنوعی تقسیم بندی می شود. متغیر های خوراک گربه تا حدودی متفاوت از بخش سگ می باشد. محصولات رویال کنین گربه بر اساس این آیتم ها تقسیم بندی شده است :

 • تفکیک بر اساس نژاد گربه
 • تفکیک بر اساس سن گربه
 • تفکیک بر اساس وضعیت سلامت گربه
نژاد-گربه-رویال-کنین
BREED

بر اساس نژاد

کمپانی رویال کنین از معدود تولید کنندگانی است که غذاهای تولید شده خود را برای نژاد های متفاوت گربه به طور تخصصی طراحی و تولید کرده است. پیش بینی خوراک متنوع برای نژاد های گوناگون یکی از ویژگی های برجسته غذاهای رویال کنین می باشد. از جمله غذاهایی که در ایران پر طرفدار هستند عبارتند از :

 • غذای ویژه نژاد پرشین
 • غذای ویژه نژاد بریتیش
 • غذای ویژه نژاد اسکاتیش
 • و…

AGE

بر اساس سن

تفکیک محصولات بر اساس سن حیوان ، اولین دسته بندی برای هر کمپانی تولیدی به حساب می آید. رویال کنین نیز مانند اکثر برند های معتبر دنیا خوراک تولیدی خود را ویژه سنین مختلف گربه تولید کرده است. دسته بندی سن گربه در ادامه مطلب نام برده می شود :

 1. بچه تازه متولد شده Mother & Baby
 2. بچه گربه جوان Kitten
 3. گربه بالغ Adult
 4. گربه پیر Senior

سن-گربه-رویال-کنین
درمانی-رویال-کنین
HEALTH

بر اساس وضعیت سلامت

کمپانی رویال در زمینه تولید غذای تخصصی برای حفظ سلامت گربه ها دو دسته غذا تولید کرده است.

دسته اول غذاهای مبتنی بر پیشگیری و دسته دوم غذاهای درمانی

بیماری و آسیب های شایع میان سگ ها با مصرف این دسته از غذاها پیشگیری و درمان می شود.از جمله محصولاتی که در درمان بیماری های شایع این حیوانات بسیار موثر عمل می کنند عبارتند از :

 • غذای ویژه مشکلات دستگاه ادراری Urinary
 • غذای ویژه مشکلات دستگاه گوارش Gastro Intestinal
 • غذای ویژه بیماری های کلیوی Renal
 • غذای ویژه بیماری قند Diabetic
 • غذای ویژه دفع گلوله مو Hairball
 • و…

امیدواریم با توجه به گستردگی محصولات رویال کنین توانسته باشیم به طور خلاصه توضیحات مناسبی پیرامون معرفی محصولات و کمپانی ارائه کنیم.

برای آشنایی بیشتر با تولیدات رویال کنین می توانید در بخش فروشگاه پت زیپ ، محصولات را مشاهده کرده و با کلیک بر روی آنها اطلاعات دقیق و جامع مربوطه را دریافت کنید.

.

.

ترجمه و تالیف : دکتر مهر

کاری از تحریریه پت زیپ

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=22235

13 دیدگاه در “رویال کنین ؛ شرکت تولید کننده محصولات سگ و گربه ROYAL CANIN

 1. محمد دولتی گفت:

  چقد جالب بود
  شرکتش چقد پیشرفتس

  1. سبحان گفت:

   خيلي عالي و كامل بود، محصولاتشون بي نظيره، كيفيت بالاي محصولاتش بهترين تبليغه👌🏻

 2. پردیس گفت:

  جالب بود ممنون

 3. Hesam nazari گفت:

  من چند وقتی میشه که با محصولات این شرکت آشنا شدم. واقعا عالیه کارشون کاملا تخصصی عمل میکنن

  1. بهنام امانی گفت:

   Like👍👍

 4. کامران نوابی گفت:

  واقعا عالی کار میکنن این شرکت من که سالهاست ازش خرید میکنم و بی نهایت راضیم

 5. وحید گفت:

  اشکالش اینه که گربه ی من از این غذا می خوره و به جز این غذا چیز دیگه ای نمی خوره. الان هم که هم کمیاب شده و هم گران

 6. پرستو تاجی گفت:

  با سلام … اینکه غذای رویال با توجه به نوسانات نرخ ارز به دوبرابر قیمت قبل افزایش پیدا کرده یه مسئله ست ولی اینکه یه سری از غذاهای رویال مثل pure feline پوست ومو و وایتالیتی ش چرا وارد نمیشه جای سواله؟!!!!! این دو محصول رویال بی نظیرن ولی کمه و یا اصلا وارد نمیشه چرا ؟ خواهش می کنم نسبت به ارسال و تحویل به نمایندگان رسمی رویال با حجم بالایی ترتیب اثر داده بشه ..متشکرم

 7. پردیس گفت:

  محصولاتی که در ایران عرضه میشه در کدام کشور تولید میشه؟؟؟

  1. دکتر مهر گفت:

   مواد داخل بسته ها در فرانسه تولید می شه و در ترکیه و یا روسیه بسته بندی می شه

 8. پانته ا گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  ببخشيد شما غذاى سگهاى pomeranian هم داريد؟ اگر بله قيمتش را ميفرماييد؟

  1. دکتر مهر گفت:

   سلام برای غذای مناسب برای پامرانین موجود هستش.لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید یا در واتساپ پیام بدید 09108290600

 9. اسم گربه ام لوسی lusy گفت:

  یا سلام و درود خدمت شما بزرگوار من یه گربه دی اس اچ ۴ساله عقیم شده دارم که دچار بیماری تولید کریستال در مجاری ادراری دار ک ۲سال اندی بهش یورینری اس او رویال کنین میدم برای دوماه یورینری پیشگیری دادم دوباره ادارش متوقف شد دوباره شروع کردم به همین اس او رویال الان اوکی یعنی نمیش متوقف کرد باید همین رو ادامه بد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هجده =