آب شور

فیلتر تصفیه آب شهری RO

فیلتر تصفیه آب شهری
5/5 - (1 امتیاز)

فیلتر RO یکی از مهمترین و مقدماتی ترین نیازهای یک آکواریوم، برای کاهش  آلایندگی هاست. استفاده از فیلترهای RO (اسمز معکوس Re-verse osmosis) در تمام نقاط ضروری است. حتی در شهرها و یا مناطقی که دارای آب های بسیار سبک و باکیفیتی هستند نیز همیشه آب شهری علاوه بر کلر و کلرامین حاوی انواع فلزات است که برای انواع آبزیان مضر می باشند.

به همین دلیل بهترین گزینه استفاده از آب فیلتر شده با فیلترهای RO می باشد.

نحوه استفاده از فیلتر تصفیه آب

این فیلترها را معمولا در زیر سینک ظرف شویی نصب می کنند و یک خروجی مجزا روی کابینت برای آن قرار میدهند که برای تامین آب نوشیدنی و آشپزی در منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در آکواریوم های بزرگ که تبخیر آب زیادی دارند فیلتر تصفیه RO را در داخل کابینت آکواریوم نصب می کنند و با استفاده از شیرهای شناور که باتوجه به سطح آب قطع و وصل می شوند (مانند کولرهای آبی) سطح آب داخل سامپ را تنظیم می کنند.

در این حالت سطح شوری آب آکواریوم دچار کمترین نوسان شده و شرایط برای زندگی آبزیان مساعدتر خواهد بود. در صورت عدم استفاده از فیلتر تصفیه RO گزینه های دیگری نیز وجود دارند اما مقرون به صرفه نبوده و استفاده از این روش ها توصیه نمی شود. این گزینه ها عبارتنداز:

استفاده از کاندیشنرهای مخصوص که جهت آماده سازی آب شهری توسط شرکت های تولیدکننده تجهیزات آکواریومی به بازار عرضه می شوند. این محصولات فقط می توانند فلزات سنگین، کلر و کلرامین موجود در آب را حذف کنند و در صورت بالا بودن سطح نیترات و فسفات در آب شهری، کارایی نخواهند داشت.

استفاده از آب مقطر یا آب معدنی که مقرون به صرفه بوده و اصلا توصیه نمی شوند مگر در مورد آکواریوم های بسیار کوچک یا نانو که حجم کمی دارند.

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=2375

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.