آب شور

انتخاب یک واترپمپ مناسب برای اکواریوم

واتر پمپ
3.4/5 - (5 امتیاز)

انتخاب یک واترپمپ مناسب و با کیفیت باید در اولویت خرید آکواریوم داران باشد زیرا واتر پمپ قلب تپنده ی آکواریوم محسوب می شود که زندگی تمام آبزاین به آن بستگی دارد.

جهت خرید یک واتر پمپ مناسب موارد زیر را در نظر داشته باشید

 

  1.  دقت کنید تا شفت یا میله وسط روتور دستگاه فلزی نباشد در غیر اینصورت این میله زنگ زدهخ و تولید اکسید آهن می کند کمه ماده ای سمی برای ابزیان به ویژه مرجان ها محسوب می شود .
  2. تا حد امکان از واتر پمپ های چینی و بی کیفیت استفاده نکنید زیرا ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی و یا هنگامی که در منزل نیستید خراب شوند و یا از کارایی آنها کاسته شود و مجب بروز خسارات جبران ناپذیری شوند.
  3. میزان خروجی واترپمپ را با توجه به حجم آکواریوم خود انتخاب نمایید. میزان عبور آب از داخل سیستم فیلتراسیون به صورت یک استاندارد پایه برای آکواریوم های فیش انلی 6 برابر و برای آکواریوم های مرجانی 8 برابر حجم آکواریوم در نظر گرفته می شود.

همچنین در محاسبه حجم آکواریوم ، حجم سامپ در نظر گرفته نمی شود.

بر روی بیشتر واترپمپ ها جدولی چاپ می شود که میزان خروجی واترپمپ را در ارتفاعات مختلف نشان میدهد. دقت داشته باشید که عدد نوشته شده بر روی دستگاه، بیانگر خروجی واترپمپ در ارتفاع صفر می باشد و نباید در انتخاب شما تاثیرگذار باشد. یک نمونه از جداول چاپ شده بر روی جعبه ی واترپمپ ها را در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

همانطور که ملاحظه می شود خروجی این واترپمپ در نقطه ی (ارتفاع) صفر، معادل 4000 لیتر است که با افزایش ارتفاع میزان خروجی کاهش می یابد و نهایتا در ارتفاع 3 متری به نقطه ی صفر می رسد، یعنی در ارتفاع 3 متر و یک سانتی متری دیگر آبی از لوله بیرون نخواهد آمد و واترپمپ قادر به انتقال آب نخواهد بود. بنابراین دقت به این موضوع در انتخاب واتر پمپ مناسب وتصفیه صحیح و بهینه ی آب بسیار موثر خواهد بود.

البته مشخصات نوشته شده بر روی واترپمپ های چینی موجود در بازار که از کیفیت پایینی برخوردارند واقعی نبوده و قابل اتکا نمی باشد، به همین دلیل در انتخاب واترپمپ دقت نمایید.

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=2424

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.