شناخت ماهی آب شیرین

ماهی پیرانای سیاه

ماهی پیرانای سیاه
4.5/5 - (6 امتیاز)

پیرانا ی سیاه موجودی به شدت مهاجم و خون خوار است. این ماهی با قدرت بدن قوی و دندان های تیز خود قادر به شکار موجودات مختلف می شود.

حداکثر طول :

40 cm

سازگاری :

شدیدا پرخاشگر

دمای مناسب :

24 الی 28 درجه سانتیگراد

پی اچ :

6 الی 7.5

نام ماهی :

پیرانای سیاه

نام علمی :

Pygocentrus nattereri

نام خانوادگی :

characidae

زیستگاه :

آمازون

ویژگی ها :

زیستگاه ماهی پیرانای سیاه در قسمت های وسیع و عمیق شمال رودخانه ی آمازون است. در این مکان ها آب بسیار تمیز است و دارای اکسیژن فراوانی است. با توجه به شرایط طبیعی زندگی این ماهی، برای نگهداری آن در آکواریوم به آکواریومی با کیفیت آب بالا و دارای اکسیژن فراوان لازم است.
پیرانا ماهی بسیار شلخته ای در غذا خوردن است و تغذیه ی آن موجب کثیف شدن آب خواهد شد. به همین دلیل تعویض ۲۵ درصد از آب به طور هفتگی برای حفظ کیفیت آب لازم است.
وسایل درون آکواریوم پیرانا باید دارای محافظ باشند. در غیر این صورت پیرانا می تواند به راحتی آن ها را تخریب کند. وجود درپوشی محکم و مقاوم بر روی آکواریوم ضروری است. وجود درپوش مانع پرش پیرانا و همچنین گاز گرفتن دست افراد توسط این ماهی می شود.

شرایط نگهداری :

قرار دادن شن ریز در کف آکواریوم پیرانای سیاه و استفاده از تخته های چوب و تکه های سنگ در آکواریوم این ماهی فضایی ایده آل را برای پیرانا ایجاد می کند. همچنین وجود فضاهای برای پنهان شدن ماهی در آکواریوم ضروری است.
عدم وجود این فضاها و همچنین نور زیاد موجب ایجاد استرس در ماهی و بیمار شدن آن می گردد. پیرانا به آکواریومی بزرگ برای زندگی نیاز دارد. جالب اینجاست که پیرانای سیاه تا ۴۰ سانتی متر رشد می کند و هر پیرانای بالغ به 100 لیتر فضا احتیاج دارد.

تغذیه :

رژیم غذایی ماهی پیرانا ی سیاه بسیار گسترده است. این ماهی در طبیعت از غذاهایی مانند گوشت انواع ماهی ها و حیوانات آبزی و همچنین میوه هایی که از درختان در آب فرو می افتند استفاده می کند.
رژیم غذایی ماهی پیرانا بسیار گسترده است. این ماهی در طبیعت از غذاهایی مانند گوشت انواع ماهی ها و حیوانات آبزی و همچنین میوه هایی که از درختان در آب فرو می افتند استفاده می کند.

همزیستی :

تقریبا نمی توان هیچ ماهی دیگری را برای نگهداری با پیرانا ی سیاه معرفی کرد. پیراناها تنها با هم نوعان خود سازگاری دارند و سایر ماهی ها را به قتل می رسانند. حتی در مواقعی مشاهده می شود که در صورت محدود بودن فضای زندگی و پایین بودن کیفیت آب، ماهی های پیرانا با یکدیگر نزاع می کنند که این درگیری در مواقعی منجر به مرگ نیز می شود.

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8841

3 دیدگاه در “ماهی پیرانای سیاه

  1. حامد نظری گفت:

    چقد زشتهههه اه

  2. Milad گفت:

    Vayyyy dandonash😐😐😐

  3. مجید گفت:

    این یک پاکو هستش نه پیرانا سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 13 =