شناخت ماهی آب شیرین

ماهی گورامی طلایی

ماهی گورامی طلایی
3.5/5 - (12 امتیاز)

گورامی طلایی دارای عضوی می باشند که به آن ها این امکان را می دهد تا مستقیما از هوا تنفس کنند. این ویزگی به آن ها این اجازه را می دهد که در سطح آب شنا کنند.

حداکثر طول :

15 cm

سازگاری :

گیاه خوار

دمای مناسب :

25 الی 30 درجه سانتیگراد

پی اچ :

6 الی 8

نام ماهی :

گورامی طلایی

نام علمی :

Trichogaster trichopterus

نام خانوادگی :

Osphronemidae

زیستگاه :

جنوب شرقی آسیا_تایلند_مالزی

ویژگی ها :

گورامی طلایی تغییر یافته ای از گورامی آبی است که دارای رنگ مایل به نارنجی است. تفاوت این ماهی با گورامی آبی آن است که این ماهی فاقد نشان هایی است که بر روی بدن گورامی آبی وجود دارد. این ماهی جزء دسته ماهی های لابیرنت نیز می باشد. این بدین معنا است که این ماهی دارای دستگاه تنفس خاص و متفاوتی با سایر ماهی ها است.

شرایط نگهداری :

گورامی طلایی ماهی نسبتا صلح جویی است. این ویژگی این امکان را ایجاد می کند که این ماهی را در انواع آکواریوم ها با انواع ماهی ها نگهداری نمود. معمولاً حجم ۷۶ لیتر برای این ماهی مناسب است، هر چند که در بعضی مواقع ماهی نر برای خود قلمرو ایجاد کرده و سایر ماهی ها را از آن مکان دور می کند.
بهترین آکواریوم برای این ماهی، آکواریومی همراه با گیاهان طبیعی و تخته سنگ می باشد تا مکان هایی برای پنهان شدن ماهی فراهم آورد.

تغذیه :

ماهی گورامی طلایی جانوری همه چیزخوار است و بهتر است که در رژیم غذایی آن انواع غذاها از جمله جلبک دریایی، غذاهای منجمد، کرم خونی و میگوی آب شور قرار گیرد.

تشخیص جنسیت :

بهترین راه برای تشخیص گورامی نر از گورامی ماده توجه به باله ی پشتی ماهی است.در ماهی نر این باله بلند و نوک تیز است، در صورتی که در ماهی ماده کوتاه تر و دارای نوک گرد می باشد.

تکثیر :

ماهی گورامی طلایی در زمان جفتگیری ماهی نر لانه ای حبابی در زیر برگ ها می سازد و سپس شروع به جلب کردن ماهی ماده می کند.بدین صورت که در پشت آن حرکت می کند و آن را به مسیر تخمریزی هدایت می کند.

محصولات مرتبط :

گالری تصاویر :

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=8580

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.