آموزش و نگهداری گربه

فواید نگهداری گربه ؛ 15 دلیل فوق العاده برای این که یک گربه داشته باشید

فواید نگهداری گربه

فواید نگهداری گربه بسیار زیاد است. جدا از علاقه ی شخصی شما به آن ها، دلایل بسیاری برای گربه داشتن وجود دارد که در ادامه 15 دلیل را بیان می کنیم.

گفته می شود که سگ ها بهترین دوست انسان ها هستند، اما هر کسی که طرفدار گربه ها باشد می داند این حرف صحت ندارد. گربه ها هم می توانند بهترین دوست انسان باشند. از لم دادن ها و لوس شدن هایشان در شب گرفته تا بازی ها و سر و کله زدنشان در طول روز، همگی بسیار جذاب هستند.

گربه ها به خوبی با انسان ارتباط برقرار می کنند و این ارتباط عمیق و با دوام است. در ادامه 15 دلیل برای نگهداری از گربه ها را به شما می گوییم.

فواید نگهداری گربه :

1. آن ها عاشقانه شما را دوست خواهند داشت :

وقتی گربه به آغوش شما می آید، پای شما را می مالد و به شما نگاه می کند. عاشقانه ترین نگاه را در چشمان کوچک گربه تان خواهید دید. آن گربه شما را همان والدین خود می داند و شما منبع آرامش و امنیتش هستید. شما همه چیزش هستید و او این را در چشمان خود به شما نشان می دهد که بسیار شیرین است.

گربه شما عاشقانه دوستتان خواهد داشت.

گربه شما عاشقانه دوستتان خواهد داشت.

2. صدای خرخر گربه ها به بهتر خوابیدن شما کمک می کند :

اگر شما برای به خواب رفتن مشکل دارید، بهتر است بدانید که خرخر گربه می تواند مشکلتان را حل کند و این یکی از فواید نگهداری گربه هاست. وقتی که در شب یک گربه کنار شما می خوابد، خرخرش می تواند بسیار آرامش بخش باشد. بسیاری از کسانی که گربه دارند، زمانی که گربه شان کنار آن ها خوابیده و خرخر می کند، بسیار راحت تر و عمیق تر به خواب می روند.

3. آن ها بیماری شما را احساس می کنند :

گربه ها روشی متفاوت برای فهمیدن بیمار بودن شما دارند. برخی گربه ها در زمان بیماری صاحبشان، رفتاری شبیه به رفتار یک مرغ با جوجه هایش دارند، آن ها تا زمانی که حال صاحبشان خوب شود کنارش می خوابند.

برخی می گویند دلیل اینکار گربه ها افزایش دمای بدن صاحبشان است که آن ها را جذب می کند. اما می توان گفت که آن ها نگران صاحبشان هستند و می خواهند که حالش بهتر شود.

4. گربه ها عاشق بازی کردن هستند :

اگرچه گربه ها موجودات انفرادی هستند و در صورتی که شما چند روز به مسافرت بروید، می توانند به تنهایی دوام بیاورند؛ اما آن ها قطعا به توجه شما و بازی با شما زمانی که در خانه هستید، نیاز دارند.

این کار که با یک موش کنترلی، یک چوب پر و یا نور لیزر، گربه ی خود را به شکار کردن در خانه وا دارید، می تواند بسیار جالب باشد.

یکی از فواید نگهداری گربه بازی با آن هاست.

یکی از فواید نگهداری گربه بازی با آن هاست.

5. آن ها تمامی حشرات را می کشند :

زمانی که شما یک گربه داشته باشید دیگر نیازی به نگران شدن در مورد حشرات، عنکبوت ها و نیز خزنده های کوچک نخواهید داشت. گربه ی شما حتی پیش از آنکه شما متوجه شوید، موجودات مزاحم را از بین خواهد برد. اما مراقب باشید، آن ها پس از کشتن این موجودات، آن ها را همان جا رها می کنند.

گربه ها حشرات را می کشند.

گربه ها حشرات را می کشند.

6. گربه ها شما را سرگرم می کنند :

گربه ها برای سرگرم کردن فوق العاده هستند، و اگر دو عدد گربه داشته باشید این سرگرمی دو برابر می شود! آن ها یکدیگر را دنبال می کنند، با هم بازی می کنند و ادای دعوا کردن را در می آورند، و گاهی یک بازی شبیه به قایم باشک انجام می دهند.

حتی اگر شما فقط یک گربه داشته باشید، احتمالا آن را در حال تعقیب شکار نامریی دیده اید که فقط در خیال گربه وجود دارد.

7. شما می توانید گربه تان را آموزش دهید :

گربه ها با آموزش از طریق ابزار کلیکر، یادگیری بسیار خوبی دارند. با استفاده از تکنیک های مناسب، شما می توانید به گربه تان یاد دهید که هر زمان اسمش را صدا کردید بیاید، بنشیند یا حتی روی چارپایه یا داخل حلقه بپرد. دون رکس یکی از باهوش ترین نژاد های گربه است که آموزش ها را به راحتی یاد می گیرد.

آموزش دادن به گربه

آموزش دادن به گربه

8. گربه ها باعث می شوند توانایی عکس العمل سریع داشته باشید :

گربه ها غیر قابل پیش بینی هستند و تنها گذاشتن آن ها در کنار وسایل، ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. آن ها عاشق پریدن روی کتابخانه ها، میزها و کانترها هستند. پس از مدتی، آن ها کنجکاو می شوند و می خواهند بدانند که پایین انداختن چیزی از روی کانتر چگونه خواهد بود. در اینجا شما عکس العمل های سریع خواهید داشت.

به زودی شما متوجه خواهید شد که می توانید وسایل را سریع و پیش از آنکه به زمین برخورد کنند، بگیرید. این یکی از جالبت ترین فواید نگهداری گربه است.

9. آن ها مشابه ساعت های زنگ دار عمل می کنند :

اگر شما گربه داشته باشید، نگران اینکه تمام روز خواب باشید نخواهید بود. اگر گربه ی شما نتواند به تنهایی غذا بخورد و صبحانه اش دیر شود، شما را بیدار خواهد کرد.

اما حتی اگر از قبل برایش غذا گذاشته باشید، اگر خیلی زیاد بخوابید، گربه ی شما حوصله اش سر خواهد رفت. احتمالا می بینید که پنجه ای روی صورت شماست چرا که گربه ی شما دنبال همنشین خود می گردد و شما را پیدا می کند.

10. آن ها در هر محیطی حتی آپارتمان کوچک زندگی می کنند :

گربه ها به حیاط خیلی بزرگ برای دویدن نیاز ندارند، برخلاف برخی نژادهای سگ. تا زمانی که شما به آن ها اسباب بازی بدهید و آن ها را سرگرم نگه دارید، گربه ها شاد خواهند بود. اگر شما در  آپارتمان کوچکی زندگی می کنید، بهتر است برای گربه ی خود فضای عمودی فراهم کنید، مثل درخت گربه و قفسه هایی که بتواند از آن ها بالا رود.

گربه ها معمولا با محیط کوچک، در صورتی که برای آنها فضای عمودی کافی فراهم شود، به راحتی سازگار می شوند.

11. گربه ها شما را از تنهایی بیرون می آورند :

گربه ها همنشینان بسیار خوبی هستند. آن ها علاقمند به قرار گرفتن در آغوش شما و همنشینی با شما هستند. همچنین علاقمند به بازی های شکاری در خانه هستند. بسیاری از گربه ها پشت در منتظر می مانند تا شما به خانه بازگردید. گربه ها تشکر خود را به شیوه های مختلف نشان می دهند. وقتی که شما یک گربه ی پشمالو داشته باشید دیگر احساس تنهایی نخواهید کرد.

گربه شما را از تنهایی می رهاند.

گربه شما را از تنهایی می رهاند.

12. به شما کمک می کنند که ببینید جهان بیرون چقدر فوق العاده است :

آیا تا به حال گربه ای را دیده اید که واقعا مشتاق و علاقمند به بیرون رفتن نباشد؟ پرده های پشت پنجره را کنار بزنید و ببینید که گربه ی شما طوری منظره ی بیرون را نگاه می کند که گویی در حال تماشای فیلمی بسیار جالب است.

تا زمانی که شما گربه نداشته باشید ممکن است متوجه نباشید که دنیای بیرون چقدر فوق العاده است، از تماشای پرنده ها گرفته تا مارمولکی که در حال بالا رفتن از درخت است.

13. آن ها عاشق تمیز کردن هستند :

در مقایسه با سگ ها و بسیاری دیگر از حیوانات خانگی، گربه ها به رسیدگی و تمیز کردن بسیار کمتری نیاز دارند. شما می توانید یک گربه را به مدت یک یا دو روز تنها بگذارید و مشکلی برای آن ها پیش نیاید، در صورتی که غذای کافی، آب و جعبه ی خاک داشته باشند.

در مورد سگ ها، حتما باید یک نفر در اطرافشان حضور داشته باشد که کارهایشان را انجام دهد. گربه ها همچنین خودشان را تمیز می کنند و به حمام های زیاد نیاز ندارند، آن ها از پس خودشان بر می آیند.

14. گربه ها استرس را کاهش می دهند و برای سلامتی شما مفید است :

باور کنید یا نه، گربه ها برای سلامتی شما مفید هستند! نگهداری از گربه می تواند باعث کاهش فشار خونتان شود. تحقیقات نشان داده اند که داشتن گربه حتی می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد، احتمال بروز سکته برای شما کم می شود و نیاز کمتری برای مراجعه به پزشک خواهید داشت.

15. نگهداری از گربه سلامتی روانی شما را نیز ارتقا می دهد :

شما نه تنها از لحاظ جسمی به دلیل داشتن گربه سود خواهید برد بلکه سلامت روانی شما هم بهبود خواهد یافت. همنشینی با حیوانات یکی از روش های درمان افسردگی است. داشتن حیوانات خانگی مثل گربه باعث کاهش سطح کورتیزول بدن می شود که این مورد منجر به کاهش استرس خواهد شد.

آیا شما فواید دیگری در مورد نگهداری از گربه ها سراغ دارید؟ آن ها را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *