مقایسه نژاد های سگ

معرفی 29 نژاد سگ آپارتمانی و سازگار با محیط کوچک ، همراه با عکس و فیلم

سگ آپارتمانی/سگ سازگار با محیط کوچک

سگ آپارتمانی سگ سازگار محیط کوچک است که با محیط های کوچک و پر رفت و آمد بیشترین سازگاری را دارد. ما در این مطلب قصد داریم که 15 نژاد از آن ها را معرفی کنیم.

در  ادامه  امیدواریم که اطلاعات خوبی درباره نژاد هایی که برای زندگی آپارتمانی مناسب هستند را به شما بدهیم.

اگر علاقه دارید که یک سگ را برای زندگی آپارتمانی به سرپرستی بگیرید لازم است که در مورد شخصیت و نیاز های اجتماعی نژاد های معروف خانگی آشنا شوید.

با ما همراه باشید:

هنگام صحبت از حیوانات اهلی آپارتمان یا سازگار با محیط کوچک ، اندازه به تنهایی اهمیتی ندارد. پنجه های غول پیکر و پاهای بلند همیشه با فضای کوچک زندگی مخلوط نمی شوند.

به طور کلی، اندازه سگ شما به تنهایی ملاک نیست.

هنگام انتخاب فضای مناسب برای آپارتمان ، باید سطح انرژی سگ ، صدا و حتی روابط دوستانه سگ را نیز در نظر بگیرید (همسایگان در محله های نزدیک به معنای معاشرت و ملاقات با افراد جدید و افراد مسکونی زیادی هستند).

با توجه به این خصوصیات کلی ، در اینجا 29 سگ مناسب برای زندگی در  آپارتمان وجود دارد که می توانند برای افرادی که فضای کمتری دارند و محله های داخل شهری دارند ، بسیار مناسب باشند!

معرفی 29 سگ آپارتمانی

1- نژاد باسنجی

وقتی همسایه هایی در واحد های نزدیک در یک مجتمع و دیوارهای نازک دارید گزینه بسیار خوبی است. این سگ که به پارس نکرد و بی سرو صدا بودن معروف است به ندرت از 60 سانتی متر یا بیش از  آن بلندتر می شود. اما مراقب باشید ، هنگامی که برای مدت طولانی تنهایش بگزارید خراب کاری می کند.

با نژاد باسنجی بیشتر آشنا شوید.

سگ باسنجی

سگ باسنجی

2-نژاد بیچون فرایز

به گفته پرورش دهندگان حرفه ای سگ حتی در بزرگترین این نژاد، یعنی سگ بیچون فرایز از یک پابلند تر نخواهدشد. این سگهای کوچک انرژی فراوانی دارند، به این معنی که آنها دوست دارند همیشه بازی کنند ، اماعلاوه بر آن به ورزش روزانه نیز احتیاج دارند. بیچون ها همچنین کمتر از نژادهای مشابه ریزش مو دارند و آنها را به عنوان ایده آل ترین نژاد برای تحمل تنهایی در خانه می دانند.

سگ بیچون فرایز

سگ بیچون فرایز

3- نژاد بوستون تریر

یکی دیگر از ایده آل ترین نژاد آپارتمانی به دلیل اندازه آنها ، بوستون تریر به ندرت از نیم متر بلندتر می شود. این سگ ها می توانند به غول پیکر نیز باشند ، بنابراین برای عوض کردن حال و هوا روزانه نیاز به پیاده روی های سریع و کوتاه دارند. اما اگر بتوانید آنها را به خوبی آموزش دهید، این دوستان آمریکایی بینهایت مهربان و دوست داشتنی خواهند بود.

سگ بوستون

سگ بوستون

4- نژاد گریفون بروکسلی

بروکسل گریفون یک نژاد پر جنب و جوش ، قوی و کوچک است. آنها بسیار بامحبت هستند و به سرعت با صاحبانشان پیوند برقرار می کنند. آنها عاشق این هستند که سرگرمی های جدیدی کشف کنند پس مواظب باشید که سگ شما وسایل شما را بهم نزند.

سگ گریفون بروکسلی

سگ گریفون بروکسلی

5- نژاد بولداگ

بولداگ شاید به دلیل تنبلی مشهور باشد اما این آنها را به سگ مناسبی برای آپارتمان ها تبدیل کرده است. یک پیاده روی کوتاه برای همه بولداگ در ها اندازه ای که باشند کافی است.در کنار همه آنها دوست دارند. آنها یک نژاد سگ فوق العاده ملایم هستند و بندرت از قد 18 اینچ بلندتر می شوند.

سگ بولداگ

سگ بولداگ

6- نژاد کینگ چارلز اسپانیل

این سگها دوست دارند که شما او را بقل کنید. آنها به طرف شما می آیند و از شما می خواهند که آنها را نوازش کنید. آنها همیشه خود را متعلق به صاحبان خود می دانند و بسیار وابسته هستند، بنابراین خانه های کوچک برای آنها بهترین گزینه است. بزرگترین نگرانی مربوط به تعمیرات خانه و یا اسباب کشی است زیرا آنها به هر چیزی به راحتی عادت نمیکنند وآموزش آنها دشوار است. اما اگر زمان زیادی را در بیرون از منزل با آنها بگذرانید آن ها به یک سگ قابل اعتماد تبدیل  میشوند.

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel

7- نژاد چی هوا هوا

که به دلیل کوچک بودنش معروف است ، یک سگ آپارتمانی عالی است حتی میتواند داخل ماشین و مسافرت های هوایی با شما همراه شود. آنها به حداقل ورزش و عشق نزدیک بودن به صاحبان خود نیاز دارند. چوهواهوا می تواند نسبت به غریبه ها غیرقابل اعتماد باشد ، بنابراین بهتر است در هر موقعیت اجتماعی بر آنها نظارت دقیق داشته باشید.

سگ نژاد شی هوا هوا

سگ نژاد شی هوا هوا

8- نژاد چاینیز کرستد

کرستد چینی نژاد قابل ملاحظه ای است که بسیار خوابالواست. این سگها به دلیل کم انرژی بودن ممکن است که ساعت ها در رخت خواب بمانند همچنین جسه کوچک آن ها با زندگی آپارتمانی سازگار است و آنها را به سگی کم خرج تبدیل کرده است.

سگ چاینیز کرستد

سگ چاینیز کرستد

9- نژاد کاتن دتویلیر

خوشبختانه کاتن ها سگ های آرامی هستند که برای زندگی در آپارتمان های کوچک مناسب هستند. درست است که از نظر فیزیکی كوچك هستند اما عضلات نسبا قوی دارند. این نژاد عاشق دوست شدن با انسان ها و حیوانات دیگر است و به فعالیت و ورزش های سخت نیازی ندارند همچنین لازم به ذکر است که کتن عاشق بازی کردن است و پیاده روی می کند اما در عین حال از تنها ماندن در خانه رنج نخواهد برد.

سگ کاتن دتویلیر

سگ کاتن دتویلیر

10- نژاد داچس هاند

کوچکترین نژاد در بین سگهای سوسیسی است. (احتمالاً آنها را برای پاهای ریز و تن درازشان آنها را می شناسید!) این سگها دوست داشتنی و پر جنب و جوش هستند که غالباً شادی را همیشه از خود بروز می دهند. پاهای کوتاه آنها اجازه می دهد در صورت لزوم به طور کامل در داخل خانه ورزش کنند.

سگ داچس هاند

سگ داچس هاند

11- نژاد بولداگ فرانسوی

بولداگ های فرانسوی بر خلاف اسمشان در ابتدا در انگلیس پرورش داده می شدند تا جایگزینی برای بولداگهای مینیاتوری باشند. اندازه جمع و جور و نیاز کم به فعالیت، آنها را به سگهای آپارتمانی خوبی تبدیل کرده است. فرانسوی ها دوست دارند در همنشینی با انسان بازی کنند و رشد کنند. آنها همچنین نگهبانان عالی هستند، زیرا بندرت بدون دلیل پارس می کنند.

سگ بولداگ فرانسوی

سگ بولداگ فرانسوی

12- نژاد هاوانیز

با نام مستعار “سگ Velcro” شناخته می شوند، هاوانیز ها دوست دارند که در خانه با صاحب خود خوشو بش کنند و وقت بگذرانند با این حال  شخصیت آرام آنها را با کمبود انرژی اشتباه نگیرید. این توله سگهای پر انرژی دوست دارند بازی کنند یعنی تا زمانی که صاحبشان نزدیک آنها باشد. این نژاد به طور متوسط ​​زیر 40 سانت قد دارند و برای صاحبانی که با حوصله هستند گزینه مناسبی است.

سگ نژاد هاوانیز Havanese

سگ نژاد هاوانیز Havanese

13- نژاد گری هاند

شماره سیزده در لیست ما ممکن است باعث تعجب شود گری هاند های ایتالیایی گرچه به دلیل داشتن انرژی زیاد و پاهای شکستنیشان، به طور سنتی شناخته شده است ، اما به حیوانات خانگی کوچک فوق العاده ای برای شما تبدیل می شوند. نیازهای انرژی آنها از یک پیاده روی روزانه راضی هستند و طبیعت دوستانه و آرام آنها باعث می شود حتی برای آپارتمان های کوچکتر انتخابی عالی باشند.

سگ گری هاند

سگ گری هاند

14- نژاد جپنیز چین

جپنیز چین یا چینی ژاپنی یک نژاد بسیار چابک است که یک همراه خانگی یا به اصطلاح همراه آپارتمانی عالی را ایجاد می کند. این سگ ژاپنی به گرایش داشتنن به بلندی های خانه یا هر جای دیگر مثل مبلو مان یا کمد مشهور است ، این سگ می تواند با هر وضعیت زندگی سازگار باشد. با وجود پوشش ظریف خود ، به برس کشیدن های ملایم و مسواک زدن نیاز دارد علاقه کم به دوستی با حیوانات دیگر و نیاز کم به ورزش، آنها را برای ساکنان آپارتمان با سبک زندگی کم هزینه ایده عال کردهاست.

سگ جپنیز چین

سگ جپنیز چین

15- نژاد لاسا آپسو

لاسا آپسو فکر می کند سگ بزرگی است ، اما خوشبختانه برای آپارتمان شما به ندرت از 38 سانت بلندتر می شوند. این نژاد دوستانه ، وفادار ، جامعه پذیر و باهوش است. برخلاف چینی ژاپنی، سگهای لاسا دارای پوشش مویی ضخیم هستند که به برس کشیدن روزانه و استحمام مکرر احتیاج دارند.

سگ لاسا آپسو

سگ لاسا آپسو

17

16- نژاد لوچن

لوچن یک نژاد بازیگوش و ملایم است. آنها یک نژاد مینیاتوری هستند و طرز راه رفتن بامزه ای دارند لوچن از حیوانات اهلی آرام و دوست داشتنی است که برای بازی کردن و انجام حرکات آموزشی بسیار مناسب هستند، می توان گفت نیاز زیادی به ورزش ندارد. آنها با حیوانات دیگر به خوبی همراه می شوند و با شخصیت اجتماعی مناسب با همه انسان ها دوستانه رفتار می کنند.

سگ لوچن

سگ لوچن

17- نژاد مالتیز

مالتیایی یا مالتیز حدود 2000 سال است که یک سگ همراه بسیار مورد توجه بوده است. جالب است که از آنجایی که آنها پر مو به نظر می رسند اصلا ریزش مویی در آنها دیده نمیشود، مالتیز برای مدت طولانی نمی توانند تنها بمانند چون که آنها نژاد پر محبتی هستند واغلب از اضطراب جدایی رنج می برند ، بنابراین برای صاحبانی که به مسافرت های طولانی نمیروند گزینه مناسبی هستند.

سگ مالتیز

سگ مالتیز

18- نژاد تریر منچستری

منچستر تریر یک نژاد بسیار باهوش و پاسخگو است که سگ سازگار با محیط کوچک است. اندازه مینیاتوری آنها باعث می شود آنها حتی برای کوچک ترین محل های زندگی ایده آل شوند. این نژاد برای صاحبانی که زیاداز خانه دور نمی شوند مناسب است. اگر این سگ زیاد تنها بماند به پارس کردن و زوزه کشیدن روی می آورد.

19- نژاد پینچر مینیاتوری

با ظاهری شبیه به یک دوبرمن ریز ، به همان اندازه با اعتماد به نفس و پر انرژی است. آنها به نگهبانان عالی تبدیل می شوند به این دلیل که به افراد غریبه مشکوک هستند. اندازه کوچک پینچر مینیاتوری او را برای آپارتمان ها مناسب می کند ، اما این نژاد ممکن است در مواجه شدن با کودکان کوچک خوش اخلاق نباشد و باید از سن پایین با او معاشرتی شدن را تمرین کنید.

20- نژاد پیکینز

انتخاب اول خانواده های سلطنتی چین و دربار آن ها، پیکینز ها توجه و محبت زیادی می طلبد. آنها در مقابل غریبه ها پارس خواهند کرد، بنابراین آموزش اولیه ضروری است. این نژاد  یکی از بهترین سگ خانگی است ، هرچند که برای دوست شدن با سایر حیوانات خانگی می توانند اجتماعی تر شوند. آنها به دلیل تنوع شخصیت  میتوانند با هر شرایطی سازگار شوند حتی با حیوانات کوچک تر مانند جونده ها.

21- نژاد پامرانین

این سگ معروف یعنی پامرین، یک توپ پشمالو پر از انرژی است. آنها یک نژاد کاملا وابسته نیستند، بنابراین برای کسی که بیشتر اوقات خود را خارج از خانه می گذراند ، حیوان خانگی خوب و بسیار مناسبی است. آنها برای پیاده روی انرژی زیادی دارند و به برس کشیدن هفتگی استحمام و مسواک زدن نیاز دارند آنها همچنین ممکن است که لجباز و پر سرو صدا بشوند، بنابراین به آموزش هایی برای کنترل و تربیت این نژاد برای زندگی آپارتمانی ضروری است.

با سگ پامرانین بیشتر آشنا شوید.

سگ پامرانین

سگ پامرانین

22- نژاد پودل

پودل ها در سه اندازه توی پودل (اسباب بازی) ، مینیاتوری و استاندارد پرورشداده می شوند. اسباب بازی و مینیاتور اندازه خوبی برای یک محیط آپارتمان کوچک هستند ، در حالی که اندازه استاندارد می تواند به 15 کیلو برسد. پودل ها باهوش هستند و آموزش آنها بسیار آسان است. پودل های اسباب بازی و مینیاتوری مشکلی در خالی کردن انرژی خود در فضای کوچک ندارند، اگرچه پیاده روی های منظم و مکرر توصیه می شود.

 • با نژاد پودل بیشتر آشنا شوید.
سگ پودل

سگ پودل

23- نژاد پاگ

حیوانات بازیگوش و وفادار هستند. آنها باید تا حد ممکن به صاحبان خود نزدیک باشند و به تنهایی کار خوبی انجام ندهند. میناکاری ها عموماً سگ های پر سرو صدا نیستند ، به این معنی که برای راضی نگه داشتن همسایگان خود به آموزش های خاصی نیازی نیست. این سگ ها به دلیل عدم فعالیت زیاد ، سکوت و اندازه ، حیوانات خانگی مناسبی را برای آپارتمان ها با هر اندازه ای هستند.

 

سگ پاگ Pug

سگ پاگ Pug

24- نژاد اسچیپرکی

یک نژاد کوچک با شخصیتی خاص است که مانند سگ های بزرگتر از خود رفتار می کند. آنها همیشه آرام هستند همچنین به اندازه ای باهوش هستند که بتوانند آموزش ببینند و بهترین کار را انجام دهند. این سگها اگرچه بیش از حد پر انرژی نیستند اما باید سرگرم شوند. برای آراستگی این سگ کافی است هفتگی اندازه ناخون های آنها را چک کنید با مسواک زدن منظم می توان از بهداشت دهان آنها به راحتی مراقبت کرد همچنین در مورد پوشش این نژاد باید ذکر کنیم که برس کشیدن ملایم برای آنها کافی است. همه این موارد به همراه اندازه مینیاتوری آنها ، این نژاد را به گزینه ای مناسب برای فضاهای کوچک آپارتمانی تبدیل می کند.

با نژاد اسچیپرکی بیشتر آشنا شوید.

سگ اسچیپرکی

سگ اسچیپرکی

25- نژاد شیبا اینو

شیبا اینو سگی است که به استقلال معروف است. این سگ تقریبا 10 کیلو است یعنی یک نژاد با جسه متوسط ​​است که به خوبی در داخل خانه به زندگی عادی مشغول می شود و سگ سازگار با محیط کوچک است با این حال ، شیبا به ورزش روزانه و مکرر نیاز دارد پس لازم است که زیاد به آنها بی توجهی نکنید شیبا اینو برای افرادی که فعالیت های روزانه دارند از جمله کسانی که پیاده روی های منظم دارند گزینه مناسبی است.

سگ نژاد شیبا اینو

سگ نژاد شیبا اینو

26- نژاد شیتزو

شیتزو به اجتماعی بودن و داشتن شخصیت دوستانه مشهور است، زیرا آنها بامحبت و آرام هستند. شیتزو  ها سگ سازگار با محیط کوچک هستند. آنها با صاحبان ، غریبه ها ، حیوانات خانگی دیگر و حتی کودکان زیر 3 یا 4 سال دوست می شوند. این سگ بسیار محبوب است و در سراسر دنیا پرورش داده می شود و به طور کامل یک سگ آپارتمانی شناخته می شود.

با نژاد سگ شیتزو بیشتر آشنا شوید.

سگ شیتزو

سگ شیتزو

27- نژاد سیلکی تریر

یکی دیگر از سگهای کوچک ولی با شخصیتی غول پیکر، سیلکی تریر یک سگ وفادار است که به سرعت با صاحبان یا اعضای خانه خود پیوند نزدیک برقرار می کند. او به راحتی در هر آپارتمان با اندازه کوچک خود سازگار می شود، اگرچه پارس کردن او می تواند یک مسئله باشد(البته آموزش های خاصی برای این سگ وجود دارد). این سگ ها پر از انرژی هستند ، بنابراین برای خوشحال ماندن در یک محیط آپارتمانی به پیاده روی روزانه نیاز دارند.

28- نژاد توی فاکس تریر

هوشمند و آسان برای آموزش است. آنها یک اسباب بازی هستند ، و حتی برای کوچکترین آپارتمان ها ، از نظر اندازه مناسب هستند. Toy Fox Terrier یک همراه عالی را ایجاد می کند که دوست دارد فرفری کند و نوازش کند. شخصیت در اینجا مهم است ، زیرا برخی از اسباب بازی های فاکس تریرس بیش از دیگران به ورزش بیشتری نیاز دارند.

با نژاد توی فاکس تریر بیشتر آشنا شوید.

سگ توی فاکس تریر

سگ توی فاکس تریر

29- نژاد یورکشایر تریر

این سگهای سگ آپارتمانی دوست داشتنی که معمولاً به عنوان یورکی شناخته می شوند ، می توانند حیوانات خانگی خوبی در آپارتمان باشند و یک سگ سازگار با محیط کوچک باشند. آنها كوچك هستند و به راحتی به زندگی در منازل عادت می کنند. هر دوست و یا غریبه ای به خانه شما بیاید عاشق این سگ می شود چون که این نژاد بسیار با مزه و سر زنده است.

سگ یورکشایر تریر

سگ یورکشایر تریر

مثل همیشه ، به یاد داشته باشید که هر سگ دارای یک شخصیت مختص به خود است. در حالی که هر نژاد از شخصیت و تمایلات خاص برخوردار است ، همیشه تغییرات وجود خواهند داشت. تحقیقات خود را با دقت انجام دهید و حتماً یک حیوان خانگی را انتخاب کنید که متناسب با خانه ، سبک زندگی و شخصیت شما باشد.

لینک کوتاه : https://petzip.ir/?p=17722

38 thoughts on “معرفی 29 نژاد سگ آپارتمانی و سازگار با محیط کوچک ، همراه با عکس و فیلم

 1. کیمیا گفت:

  اشتیپز تریر یا کراس هم خوبه ؟؟؟؟

  1. فرهاد گفت:

   آره خوبه😁

 2. امید گفت:

  سلام چرا از داچهوند یه عکس خوشگلتر نذاشتین.. اون سگ خیلی جیگره. عکساشو سرچ کنین اینقد بامزه و خنده دار هستن که نگو

 3. mehrvash گفت:

  ای کاش از سگ پودل یک عکس بهتر میزاشتین این سگ خیلی کیوت و بامزس .. سرچ کنید توله سگ پودل ببینید چقد خوشگلههه

  1. H.M.M گفت:

   عزیزم اون عکسی که گذاشتن پودل اصیله اونی که شما میگی بامزه ست پودل عروسکی و مینیاتوریه برای همین اصل نژاد پودل رو گذاشتن

 4. پویا گفت:

  بولداگ سگ جالبی نیست ولی عکسی که ازش گذاشتید خیلی قشنگه😍🥰😍
  خیلی از این سگا تو ایران نیست لطفا به این موضوع توجه کنید

 5. امین گفت:

  سلام پیتبول چطور؟

  1. ovin-puo گفت:

   خطرناکه یه کم

  2. 🧚🏾‍♀️ گفت:

   فک نکنم 🙅🏾 پیتبول ی سگ وحشی و گارده
   از لحاظ سروصداش ک عصن برا اپارتمان مناسب نیس

  3. امیر گفت:

   خطرناک ترین سگ دنیاست

 6. سینا گفت:

  افتضاه . فقط ژرمن شپرد .

 7. Ronak گفت:

  ببخشید ب ی سگ {جیبی }که کوچیکن میشه اموزش دسشویی داد؟!
  هرکی میدونه بیزحمت جواب بده با اطلاعات درس🧚🏾‍♀️👌🏽

  1. janan گفت:

   سگ جیبی وجود خارجی نداره سگ هایی که تازه موهاشون بلند میشه رو سشوار میکشن ترو تمیزشون میکنن و به عنوان سگ جیبی تبلیغ میکنن

   1. H.M.M گفت:

    عمولا سگ های نژاد کوچک میگن جیبی یا مینیاتوری چون کوچولوعن اما این که بگیم سگ جیبی یه نژاده بله وجود نداره

  2. H.M.M گفت:

   آره عزیزم چرا نشه

 8. janan گفت:

  شما میدونین قیمت پامرانین چنده؟

  1. a گفت:

   بستگی به طرف فروشنده داره ممکنه از 10 تا 20 باشه قیمتشون ولی اگر من به شخصه انجام بدم سگ رو نمیخرم چون واقعا این قیمت گذاری و خرید فروش کار مناسبی نیست

 9. آروین گفت:

  بهترین سگی که می تونست توی این لیست باشه بوشوگ بود

 10. سپیده گفت:

  یه سگ کم قیمت و کم خرج و مهربون و اروم میشه معرفی کنید؟

  1. دکتر عیسی نظری گفت:

   هیج سگی نمیتونه کم خرج باشه. هر سگی که وارد زندگی می‌کنید حکم بچه شما رو داره با این تفاوت که محدویت های زیادی داره، وقت بیشتری میخواد، رژیم غذایی بسیار مهمی و سختی داره و وسایل زیادی داره که همه الزام هستند. پس سگها از انسانها معمولا پرخرج تر هستند. اگر توانش رو ندارید نیارید. چون پس از مدتی در بهترین حالت آنها را به کمپ مجبورید بفرستید که با این کار آسیب های به شدت سنگین روانی روی سگ ایجاد میکنید. قبل از خرید یا بر عهده گرفتن فرض کنید ۴ سال هست که دارین ازسگ نگهداری میکنید و اون هیجان اولیه رو بر اساس ظاهر ندارید. ببینید میتونید همچنان به غذا، پیاده‌روی، چکاپ و … همچنان برسید. هر روز صدها سگ در ایران رها میشن و به آمار سگهای بی‌سرپرست یا بدسرپرست اضافه میشه. خیلی از سگهای ولگرد که می‌بینیم اگر کمی دقت کنیم همین نژادهای گرانقیمتی هستند که یک روز خریداری شدند و آنقدر آسیب دیده‌اند تشخیصشان سخت هست.

  2. بنیامین گفت:

   من بولداگ دارم اسمش پدرسگه

 11. فرشته گفت:

  سلام
  من یه پسر ۷ ساله دارم که چون خودم سر کار میرم، اون طفلک توی خونه تنهاست، تا حالا پرستار داشته، ولی میگه براش سگ بخرم و پرستار نمیخواد.
  پیشنهادتون به من چه نوع سگی هست؟
  به قول اون دوستمون، کم هزینه و کم دردسر باشه

 12. میتی گفت:

  بعد از کلی تحقیق تو این مقاله فهمیدم بهترین سگ برای من باسنجی هستش ممنون از نویسنده

 13. رادین گفت:

  من عاشق ژرمنم
  یک ژرمن دارم اسمش رکس هست

  1. محمد گفت:

   خوشا به حالت من که ندارم و حسرت میخورم …..

 14. آوا گفت:

  من پامر موخام🥺🥺
  ولی چی چی رو ترجیه میدم😍👈🏻🥺👉🏻

 15. zaynab گفت:

  سلام من پامرانین میخوام بهتر این نوع سگ را از کجا تهیه کنم؟

 16. مهدي جباري گفت:

  سلام يك پسر ٥ ساله دارم. امكانش هست راهنمايي كنيد كه چه نوع نژاد سگ براي اپارتمان مناسب هست. كه ريزش مو و سروصدا و الرژي نداشته باشه

  1. دکتر مهر گفت:

   سلام نژاد های معرفی شده اکثرا مناسب هستن اما ریزش موی کمتر مختص به سگ های با نژاد دارای موی کوتاه هستش مثل پاگ یا بولداگ

 17. Artin گفت:

  سلام هاوانیز بهتره یا مالتیز از نظر همچی

 18. رویا گفت:

  یه سگ دو ماهه گرفتم جدیدا .بهم گفتن نژادش شیتزو ولی وقتی بردمش برای چکاپ و گرفتن شناسنامه دکتر گفت نژادش اشتیپزه 😮 ولی به شیتزو بیشتر میخوره خیلی ناز و شیطونه. انقدر شک داشت تو شناسنامه زد میکس.چطوری بدونم چه نژادیه؟

  1. H.M.M گفت:

   ببینید اگر روی پوزه و سرش موهاش بلند میشه شیتزوعه ولی اگر موهای سر و پوزه بلند نیست و فقط موهای نزدیکای لپاش و گوشش بلنده اشپیتزه

 19. مهتا گفت:

  درود من با نظر شما در مورد اين دلالي بازار سگ ها موافقم و واقعا سگي كه ازش توله كشي ميشه مورد ظلم قرار ميگيره به همين خاطر من دنبال سگ اپارتماني هستم اما نميخام از دلال و اينا بگيرم شما ميتونبد منا راهنمايي كنيد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *